Jak uczyć się angielskiego z piosenek?

Blog angielski z piosenek

Słuchanie piosenek po angielsku to doskonały sposób na naukę języka, która będzie jednocześnie i pożyteczna, i przyjemna. Uczysz się angielskiego i lubisz muzykę? Po prostu połącz jedno z drugim.

W Internecie znajdziesz mnóstwo gotowych piosenek do nauki angielskiego na różnych poziomach zaawansowania.  Możesz też samodzielnie dobierać piosenki, kierując się swoim gustem muzycznym. Jedynym kryterium niech będzie to, aby piosenka, z której będziesz korzystać do nauki, była śpiewana w języku angielskim. Jeśli więc np. słuchając rano w drodze do pracy radia usłyszysz anglojęzyczną piosenkę, która wpadnie ci w ucho, zapisz jej tytuł i wykonawcę, a po powrocie do domu (albo nawet od razu, jeśli korzystasz z Internetu mobilnego i masz jeszcze wolną chwilę) znajdź jej tekst i zrób sobie przyjemną lekcję angielskiego. Przy okazji dowiesz się, o czym dokładnie jest angielska piosenka, która tak ci się podoba!

Słuchanie piosenek po angielsku może być naprawdę skuteczną metodą nauki. A przy tym jaką przyjemną! Jak się za to zabrać, aby słuchając muzyki nie tylko się relaksować, ale i uczyć? Wykonaj kilka kroków, aby zoptymalizować swoją naukę angielskiego z piosenek.

Nauka angielskiego z piosenek krok po kroku

1. Po wyszukaniu piosenki do nauki angielskiego w dowolnym serwisie internetowym, np. na YouTube, usiądź, zamknij oczy i uważnie posłuchaj, skupiając się na tekście piosenki. Możesz to zrobić kilka razy. Na początek nie patrz na transkrypcję angielskiego tekstu i nie korzystaj ze słownika. Zastanów się, jak dużo rozumiesz tylko ze słuchu. Na razie wychwytujesz tylko pojedyncze angielskie słowa? A może domyślasz się już ogólnego sensu piosenki?

2. Wyszukaj teraz tekst piosenki do nauki angielskiego w Internecie. Oczywiście ten oryginalny, angielski. Możesz od razu go wydrukować. Upewnij się, że zapis jest prawidłowy: najlepiej pobierz tekst z kilku źródeł i porównaj. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy dopiero zaczynasz naukę języka angielskiego: możesz nie zauważyć niektórych błędów, a szkoda byłoby nauczyć się źle.

3. Posłuchaj piosenki jeszcze raz, tym razem patrząc na tekst angielski. Zobacz, o ile więcej teraz zrozumiesz! Podkreśl te angielskie słowa i zdania, których nie znasz, żeby potem sprawdzić je w słowniku.

4. Sprawdź teraz wszystkie nieznane ci słówka w słowniku angielsko-polskim i przetłumacz je. Jeśli tak Ci wygodnie, zapisz tłumaczenia na kartce z tekstem.

5. Posłuchaj piosenki po angielsku jeszcze raz  patrząc na tekst z tłumaczeniem. Możesz teraz zauważyć, na ile twoje pierwsze wrażenie po odsłuchaniu piosenki były słuszne.

Jeśli piosenka ci się podoba, możesz nauczyć się jej na pamięć i śpiewać razem z nagraniem. Oczywiście po angielsku!

Najlepsze piosenki do nauki angielskiego

Nie wiesz, z jakich piosenek uczyć się angielskiego? Oto kilka inspiracji:

Jeszcze więcej piosenek do nauki angielskiego razem z tekstem i tłumaczeniem znajdziesz tutaj

Pamiętaj! Najlepiej będzie ci się uczyło z takich piosenek, jakie najbardziej lubisz, więc wyszukuj te ulubione i ucz się!

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.