Piosenki po angielsku – jak je wykorzystać do nauki?

piosenki po angielsku - blog - mężczyzna przeglądający magazyn

Czy można nauczyć się języka z piosenki po angielsku?

Czy zastanawiasz się, czy słuchanie piosenki po angielsku ma sens, jeśli uczysz się języka samodzielnie? Słuchanie angielskich piosenek to doskonały sposób na naukę języka, która będzie jednocześnie i pożyteczna, i przyjemna. Uczysz się angielskiego i lubisz muzykę? Po prostu połącz jedno z drugim. Nauka z piosenką angielską na ustach jest o wiele skuteczniejsza, niż myślisz.

Chcesz zaszczepić miłość do języka swojemu dziecku? Piosenki po angielsku dla dzieci to świetny i sprawdzony sposób, by nauka odbywała się w sposób przyjemny i ciekawy, a dziecko zacznie osłuchiwać się z językiem mimowolnie. Jeśli chcesz poznać więcej gier i zabaw językowych do wykorzystania podczas nauki angielskiego dla dziecka, sprawdź nasz wpis na blogu.

W Internecie znajdziesz mnóstwo angielskich piosenek do nauki języka na różnych poziomach zaawansowania.  Możesz też samodzielnie dobierać piosenki, kierując się swoim gustem muzycznym. Jedynym kryterium niech będzie to, aby piosenka, z której będziesz korzystać do nauki, była śpiewana w języku angielskim. Jeśli więc np. słuchając rano w drodze do pracy radia usłyszysz piosenki po angielsku, które wpadną ci w ucho, zapisz tytuł i wykonawcę, a po powrocie do domu (albo nawet od razu, jeśli masz jeszcze wolną chwilę) znajdź angielski tekst piosenki i zrób sobie przyjemną lekcję angielskiego. Przy okazji dowiesz się, o czym dokładnie jest angielska piosenka, która tak ci się podoba!

Słuchanie piosenek po angielsku może być naprawdę skuteczną metodą nauki. A przy tym jaką przyjemną! Jak się za to zabrać, aby słuchając muzyki nie tylko się relaksować, ale i uczyć? Wykonaj kilka kroków, aby zoptymalizować swoją naukę angielskiego z piosenek.

Nauka angielskiego z piosenek krok po kroku

1. Po wyszukaniu piosenki do nauki angielskiego w dowolnym serwisie internetowym, np. na YouTube, usiądź, zamknij oczy i uważnie posłuchaj, skupiając się na tekście piosenki. Możesz to zrobić kilka razy. Na początek nie patrz na transkrypcję angielskiego tekstu i nie korzystaj ze słownika. Zastanów się, jak dużo rozumiesz tylko ze słuchu. Na razie wychwytujesz tylko pojedyncze angielskie słowa? A może domyślasz się już ogólnego sensu piosenki?

2. Wyszukaj teraz tekst piosenki do nauki angielskiego w Internecie. Oczywiście ten oryginalny, angielski. Możesz od razu go wydrukować. Upewnij się, że zapis jest prawidłowy: najlepiej pobierz tekst z kilku źródeł i porównaj. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy dopiero zaczynasz naukę języka angielskiego: możesz nie zauważyć niektórych błędów, a szkoda byłoby nauczyć się źle.

3. Posłuchaj piosenki jeszcze raz, tym razem patrząc na tekst angielski. Zobacz, o ile więcej teraz zrozumiesz! Podkreśl te angielskie słowa i zdania, których nie znasz, żeby potem sprawdzić je w słowniku.

4. Sprawdź teraz wszystkie nieznane ci słówka w słowniku angielsko-polskim i przetłumacz je. Jeśli tak Ci wygodnie, zapisz tłumaczenia na kartce z tekstem.

5. Posłuchaj piosenki po angielsku jeszcze raz  patrząc na tekst z tłumaczeniem. Możesz teraz zauważyć, na ile twoje pierwsze wrażenie po odsłuchaniu piosenki były słuszne.

Jeśli piosenka ci się podoba, możesz nauczyć się jej na pamięć i śpiewać razem z nagraniem. Oczywiście po angielsku! Chcesz zanurzyć się w języku i szybko nauczyć się angielskiego? Skorzystaj z naszych porad nt. immersji językowej!

Najlepsze piosenki do nauki angielskiego

Nie wiesz, z jakich piosenek uczyć się angielskiego? Oto kilka inspiracji:

Jeszcze więcej piosenek do nauki angielskiego razem z tekstem i tłumaczeniem znajdziesz tutaj

Pamiętaj! Najlepiej będzie ci się uczyło z takich piosenek, jakie najbardziej lubisz, więc wyszukuj te ulubione i ucz się śpiewająco!

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.