Immersja językowa – sposób na połączenie nauki języka online i offline

Immersja językowa, to inaczej mówiąc, kompletne zanurzenie się w języku. To zjawisko otoczenia się ze wszystkich stron obcojęzyczną komunikacją, tylko po to, aby w jak najkrótszym czasie zacząć myśleć i porozumiewać się w upragnionym  języku obcym.

Czy immersji może doświadczyć każdy?

By szybko i skutecznie nauczyć się nowego języka, wcale nie trzeba wyjeżdżać poza swoje miejsce zamieszkania. Immersji językowej możesz doświadczyć nie ruszając się z domu. Niezależnie od wieku. Pytanie tylko brzmi: jak tego dokonać?

Po pierwsze: Twój dom, Twoja wyspa. Jeśli pragniesz doświadczyć bliskości języka obcego, zacznij od najbardziej archaicznych sposobów. Weź karteczki samoprzylepne i długopis. Nazwij wszystkie sprzęty, meble i pomieszczenia w swoim domu i naklej na każdym z nich, jego nazwę w języku obcym.  

Po drugie: czytaj obcojęzyczną prasę i książki, dedykowane dla Twojego poziomu (sprawdź tutaj). Słuchaj obcojęzycznego radia. Oglądaj telewizję i analizuj wiadomości z kraju, w którym porozumiewają się językiem, którego się uczysz. Swój mały Paryż możesz mieć także w domowym zaciszu.

Po trzecie: możliwości online. Kontaktuj się i nawiązuj znajomości z ludźmi, których język ojczysty właśnie poznajesz. Codzienny kontakt z konwersacją w języku obcym, pomaga przełamywać barierę w mówieniu i nabierać pewności siebie. Oczywiście, ze zmienionym językiem w ustawieniach telefonu i aplikacji, z których korzystasz.

Po czwarte: korzystaj z dobrodziejstw kultury. Oglądaj filmy z napisami lub bez, tłumacz w głowie teksty piosenek, słuchaj podcastów i oglądaj vlogi z native speakerami. Nic tak nie kształtuje językowego wyczucia jak osłuchiwanie się zarówno w stylu potocznym języka, jaki w jego urzędowych i literackich funkcjonalnościach.

Po piąte: możliwości offline. Baw się ucząc, grając w gry rozwijające Twoje zdolności językowe. Doskonałym przykładem godnym polecenia jest gra niosąca  tytuł Bójka na słówka. Już sama nazwa wskazuje gwarantowane emocje dla Ciebie i Twoich najbliższych!

Po szóste: dla kompletnego uzupełnienia zjawiska immersji językowej, korzystaj z intensywnych kursów online. W sytuacjach, kiedy okoliczności sprawiają, iż nauka języka jest, prawie że niemożliwa, możesz po prostu wyjąć telefon i już. Masz dyskretny i wszechobecny dostęp do nauki słówek oraz przechodzenia kolejnych lekcji online. Sprawdź ile zyskujesz. Kliknij tutaj i wybierz kurs idealny dla Ciebie.

Nie poddawaj się. Ćwicz swój język każdego dnia!

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.