Włoski w piosenkach

Podobają Ci się włoskie piosenki? Słuchaj ich jak najwięcej nie tylko dla relaksu, ale też aby osłuchiwać się z językiem i przyswajać nowe słownictwo. Wystarczy kilka prostych czynności, żeby słuchanie muzyki stało się nauką, a język włoski stawał Ci się bliższy z dnia na dzień. Jakie są nasze sposoby?

1. Znajdź włoską piosenkę w Internecie. Możesz skorzystać na przykład z YouTube, na którym wybór treści jest ogromny. Na początek wystarczy samo nagranie, nawet bez wideo, bo chodzi o to, żeby sprawdzić, na ile będziesz w stanie zrozumieć słowa piosenki ze słuchu. Jednak pamiętaj, że celem nie jest zrozumienie wszystkiego od razu. Daj sobie czas, słuchaj piosenki nawet przez parę dni, jeśli chcesz lepiej zapamiętać jej melodię.

2. Po odsłuchaniu (najlepiej kilkukrotnym), znajdź transkrypcję wybranej przez siebie włoskiej piosenki. Tekst możesz wydrukować lub po prostu zapisać na komputerze i edytować w programie. Posłuchaj piosenki jeszcze raz, tym razem patrząc na tekst. Podkreśl słowa, które nie są Ci znane.

3. Przetłumacz słówka i zwroty, których nie rozumiesz, korzystając ze słownika. Pamiętaj, że znaczenie zależy od kontekstu – dobrze przemyśl sens zdania i zwracaj uwagę na wyrażenia idiomatyczne i czasowniki złożone.

4. Posłuchaj piosenki jeszcze raz, patrząc na włoski tekst z polskim tłumaczeniem. Czy Twoje pierwsze wrażenia odpowiadają temu, o czym rzeczywiście jest piosenka? Jeśli tak, to świetnie. Jeśli nie, nie zrażaj się i próbuj dalej!

Nie wiesz, jakie piosenki będą najlepsze do nauki włoskiego? Zatem podpowiadamy i dajemy Ci kilka propozycji. Oto nasze inspiracje:

Jeśli zaproponowane przez nas piosenki to za mało, zachęcamy do zerknięcia na naszą listę, na której znajdziesz więcej włoskich piosenek z tekstem i tłumaczeniem.

Zachęcamy do zajrzenia do naszego wpisu o niemieckim w piosenkach!

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.