Niemiecki w piosenkach

Lubisz muzykę? Uczysz się niemieckiego? To się świetnie składa! Co powiesz na niemiecki w piosenkach? Słuchanie piosenek w języku obcym może być nie tylko relaksem, ale i świetną metodą nauki. Jak się za to zabrać, żeby słuchanie piosenek w języku niemieckim przyniosło jak najwięcej korzyści językowych?

Krok 1

Znajdź piosenkę, której chcesz posłuchać (oczywiście taką, która jest w całości w języku niemieckim) i po prostu jej słuchaj. Najlepiej kilka razy, dlatego że lepiej ją w ten sposób zapamiętasz. Na razie nie staraj się koniecznie wszystkiego zrozumieć. Po prostu posłuchaj i zobacz, czy wychwycisz ogólny sens. Piosenka w języku niemieckim może grać w tle przez kilka dni zanim przejdziesz do kolejnego kroku – nie ma tutaj pośpiechu.

Krok 2

Następnie wydrukuj tekst i odsłuchaj piosenkę jeszcze raz, tym razem patrząc na słowa. Na razie bez tłumaczenia. Później podkreśl wyrazy, których nie rozumiesz. Możesz używać różnych kolorów do różnych części mowy – taki zapis może pomóc Ci w nauce.

Krok 3

Przetłumacz słowa i wyrażenia, których nie rozumiesz, korzystając ze słownika niemiecko-polskiego. Najlepiej będzie, jeśli tłumaczenia zapiszesz na kartce z tekstem niemieckim. Jeśli nie wiesz, z jakiego słownika najlepiej skorzystać, możesz uruchomić słownik z naszych kursów językowych –wystarczy, że klikniesz tutaj.

Krok 4

Posłuchaj piosenki znowu, tyle razy, żeby dobrze zapadła Ci w pamięć. A wraz z nią pożyteczne słowa i gotowe zdania w języku niemieckim! Dzięki temu w łatwy i przyjemny sposób będziesz przypominać sobie całe frazy, które melodyjnie utkwią w Twojej głowie.

Niemiecki w piosenkach – pomysły

Jeśli zastanawiasz się jakich piosenek w języku niemieckim słuchać, nadchodzimy z pomocą. Poniżej przygotowaliśmy krótką listę piosenek w języku niemieckim i dodatkowo podajemy link do zbioru niemieckiej muzyki. Do dzieła!

Więcej niemieckich piosenek z tekstem i tłumaczeniem znajdziesz tutaj

Koniecznie przeczytajcie też o nauce angielskiego z piosenek!

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.