Ucz się niemieckiego z piosenek!

Lubisz muzykę? Uczysz się niemieckiego? To się świetnie składa! Słuchanie piosenek w języku obcym  może być nie tylko relaksem, ale i świetną metodą nauki. Jak się za to zabrać, żeby słuchanie piosenek po niemiecku przyniosło jak najwięcej korzyści językowych?

1. Znajdź piosenkę, której chcesz posłuchać (oczywiście taką, która jest w całości w języku niemieckim) i po prostu jej posłuchaj. Najlepiej kilka razy. Na razie nie staraj się koniecznie wszystkiego zrozumieć. Po prostu posłuchaj i zobacz, czy wychwycisz ogólny sens.

2. Wydrukuj tekst i odsłuchaj piosenkę jeszcze raz, tym razem patrząc na słowa. Na razie bez tłumaczenia. Podkreśl wyrazy, których nie rozumiesz.

3. Przetłumacz słowa i wyrażenia, których nie rozumiesz, korzystając ze słownika niemiecko-polskiego. Najlepiej będzie, jeśli tłumaczenia zapiszesz na kartce z tekstem niemieckim.

5. Posłuchaj piosenki znowu, tyle razy, żeby dobrze zapadła Ci w pamięć. A wraz z nią pożyteczne słowa i gotowe zdania w języku niemieckim!

Jakich niemieckich piosenek słuchać? Kilka pomysłów znajdziesz poniżej!

Więcej niemieckich piosenek  z tekstem i tłumaczeniem znajdziesz tutaj

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.