Jak uczyć się włoskiego z piosenek?

Podobają Ci się włoskie piosenki? Słuchaj ich jak najwięcej nie tylko dla relaksu, ale też aby osłuchiwać się z językiem i przyswajać nowe słownictwo. Wystarczy kilka prostych czynności, żeby słuchanie muzyki stało się nauką. Jakich?

1. Znajdź włoską piosenkę w Internecie. Na początek wystarczy samo nagranie, nawet bez wideo, bo chodzi o to, żeby sprawdzić, na ile będziesz w stanie zrozumieć słowa piosenki ze słuchu.

2. Po odsłuchaniu (najlepiej kilkukrotnym), znajdź transkrypcję tekstu po włosku. Posłuchaj piosenki jeszcze raz, tym razem patrząc na tekst. Podkreśl słowa, które nie są Ci znane.

3. Przetłumacz słówka i zwroty, których nie rozumiesz, korzystając ze słownika.

4. Posłuchaj piosenki jeszcze raz, patrząc na włoski tekst z polskim tłumaczeniem. Czy Twoje pierwsze wrażenia odpowiadają temu, o czym rzeczywiście jest piosenka?

Nie wiesz, jakie piosenki będą najlepsze do nauki włoskiego? Oto kilka inspiracji:

Więcej włoskich piosenek z tekstem i tłumaczeniem znajdziesz tutaj

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.