Zakupy po angielsku – w sklepie – niezbędne słówka

zakupy po angielsku: słówka i zwroty, dialog

To, że język angielski w sklepie się przydaje, wie każdy zakupocholik i nie tylko! Gdy jesteśmy za granicą, często chodzimy po sklepach. Powody mogą być różne: ponieważ jest większy wybór, z racji niższych cen, lub ponieważ chcemy kupić pamiątki dla bliskich… Jeśli boisz się, że zakupy po angielsku to misja, której nie zakończysz sukcesem, warto przypomnieć sobie angielskie słownictwo związane z zakupami, aby bez problemu dogadać się ze sprzedawcą, wytłumaczyć, czego szukamy, zapytać o cenę czy też poprosić o inny rozmiar.

 Oczywiście często da się to załatwić na migi lub skorzystać ze sklepu samoobsługowego, ale po co, skoro można łatwo nauczyć się angielskich słówek związanych z zakupami i następnym razem będąc na wakacjach za granicą połączyć przyjemne z pożytecznym i robiąc zakupy, jednocześnie ćwiczyć mówienie po angielsku?

Listę przydatnych angielskich słów i zwrotów potrzebnych w sklepie, a także praktyczny dialog prezentujący przykładową rozmowę klientki i sprzedawcy w sklepie odzieżowym znajdziesz poniżej. Zapamiętaj je więc i do dzieła! Jeśli osłuchasz się z językiem i opanujesz choć część słówek, zakupy sprawią ci jeszcze więcej przyjemności. Także za granicą ruszaj na miasto i śmiało rozmawiaj!

ZAKUPY PO ANGIELSKU: NIEZBĘDNE SŁÓWKA

Po pierwsze, najważniejszy czasownik, o którym nie można zapomnieć:

to buy – kupić

I would like to buy a pair of trousers and a shirt. – Chciałbym kupić parę spodni i koszulę.

Po drugie, jeśli coś kupujemy, musimy za to zapłacić.

to pay for (something)– płacić za (coś)

I want to pay for this with my credit card. – Chciałbym za to zapłacić kartą kredytową.

to pick out – wybrać

We’re going to an optic shop today to pick out frames for me. – Idziemy dziś do sklepu optycznego, żeby wybrać dla mnie oprawki.

Oczywiście, jeśli nie jesteśmy zadowoleni z zakupionego towaru, zawsze możemy go zwrócić.

to return / take back – zwrócić

You can return this product if it has a defect. – Możesz zwrócić ten produkt, jeśli posiada defekt. 

to haggle – targować się

In Turkey you are supposed to haggle about the price of every item you buy. – W Turcji należy targować się o cenę każdego kupowanego produktu.

bargain – okazja

I only paid five pounds for that lamp, what a bargain! – Zapłaciłam tylko 5 funtów za tę lampę, ale okazja!

expensive – drogi

cheap / affordable – tani / w przystępnej cenie

I’m looking for a …. –  Szukam…

I’m just looking / browsing. – Tylko się rozglądam.

It’s too expensive for me. – To jest dla mnie za drogie.

I can’t afford it! – Nie stać mnie na to!

I’ll give you … – Dam pani / panu … (proponowanie innej ceny)

I’m being helped / taken care of. – Dziękuję, już jestem obsługiwana/y.

Jeśli chcesz poznać więcej przydatnych słów i zwrotów, których użyjesz podczas robienia zakupów zagranicą, znajdziesz w naszym kursie angielskiego.

ANGIELSKI NA ZAKUPACH – W SKLEPIE ODZIEŻOWYM: DIALOG

Can I help you? – Czy mogę w czymś pomóc?

Yes, please. I like this black trousers, but it’s too large  for me. Do you have it in a smaller size? – Tak, proszę. Podobają mi się te czarne spodnie, ale są na mnie za duże. Czy macie je w mniejszym rozmiarze?

What size are you? – Jaki nosi pani rozmiar?

36.

Here you are. Would like to try it on? – Proszę. Czy chce pani je przymierzyć?

Yes, please. Where is the fitting room? – Tak, proszę. Gdzie jest przymierzalnia?

It’s on the right. If you need anything, call me please. – Po prawej stronie. Jeśli będzie pani czegoś potrzebować, proszę mnie zawołać.

– And? – I?

I like this trousers very much. It’s cool! I’ll take it. Can I pay by credit card? – Bardzo mi się podobają te spodnie. Są super! Wezmę je. Czy mogę zapłacić kartą?

Certainly. – Oczywiście.

A jeśli potrzebujesz jeszcze więcej materiałów, sprawdź nasze propozycje na różnych poziomach zaawansowania: początkujący , średnio zaawansowany , zaawansowany.

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.