Zabawne teksty na podryw

Blog idiomy podryw

Chociaż poniższe propozycje zabawnych tekstów na podryw nie są zbyt wysublimowane i bliżej im do kiczu niż ciekawej rozmowy, bardzo łatwo zapadają w pamięć i pozwalają na szybkie zapamiętanie konstrukcji i słówek.

Is your name Google? Because you’ve got everything I’m searching for! • Czy nazywasz się Google? Bo masz wszystko, czego szukam!

W pierwszej propozycji warto zwrócić uwagę na czasownik to search for something. Jest on odpowiednikiem bardzo często używanego to look for something. Jest on wart zanotowania.

Hey girl, do you love water? That means you love 80% of me. • Hej maleńka, kochasz wodę? To znaczy, że kochasz 80% mnie.

W drugim zdaniu na uwagę zasługuję przyimek of. Używamy go do określenia ilości czegoś, jakiejś substancji. Przykładowo: a bottle of watertwo loaves of bread lub jak w powyższym tekście 80% of me.

Are you a Netflix? Because I could watch you for hours… • Jesteś Netflixem? Bo mogę oglądać cię godzinami…

Natomiast trzecie zdanie ma w swojej konstrukcji ciekawy przysłówek for hours. Oznacza on tyle co, przez długi czas, całymi godzinami.

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.