Wyrażenia związane ze studiowaniem

Blog idiomy studia

Z okazji rozpoczęcia roku akademickiego i powrotu studentów do uczelnianej rutyny zebraliśmy dla Was garść wyrażeń związanych ze studiami i studiowaniem.

university student exchange • uniwersytecka wymiana studencka

W czasie rozwoju programów wymiany studenckiej (university student exchange) wielu studentów ma możliwość wyjazdu na zagraniczne uczelnie i poznania obcej dla nich kultury.

the university of life • szkoła życia

Drugiego wyrażenia użyjemy raczej przenośnie niż dosłownie. Szkołą życia (the university of life) może być dla nas pierwsza praca, samodzielna przeprowadzka czy wyjazd za granicę.

take a degree in sth • podjąć studia

Po zdaniu egzaminów kończących szkołę średnią uczniowie mogą zdecydować się na podjęcie studiów, na przykład w zakresie psychologii – take a degree in psychology.

quick learner • ktoś, kto się szybko uczy

O osobie, która nie potrzebuje wiele czasu na przyswojenie nowych informacji, możemy powiedzieć, że jest a quick learner.

eternal student • wieczny student

Studentów, którzy wolą podejmować kolejne studia zamiast szukać pracy po ukończeniu wybranego kierunku, po to, aby przedłużyć swoje studenckie życie, w języku angielski, tak, jak po polsku nazwiemy eternal students.

first-year • student pierwszego roku

Aby powiedzieć, że ktoś jest studentem pierwszego roku, w języku angielskim możemy użyć skrótu i posłużyć się słowem first-year, które możemy przetłumaczyć jako pierwszoklasista, pierwszoroczny.

old college try • pełna zapału próba zrobienia czegoś

Studiowanie nierozerwalnie powiązane jest z podejmowaniem prób, nauką czy planowanie. A o pełnej zapału próbie, podejmowanej nawet w obliczu porażki, powiemy an old college try.

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.