Spędzanie czasu w domu

Blog idiomy spędzanie czasu w domu

Wraz z wydłużającymi się wieczorami i coraz większym chłodem na zewnątrz, czas, jaki spędzamy w domu nieustannie się zwiększa. Dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was kilka propozycji na zagospodarowanie czasu wolnego.

How do you spend your time at home? • Jak spędzasz czas w domu?

Tak, jak po polsku, również po angielsku, mówimy o spędzaniu czasu – spend one’s time.

I often play cards with my children. • Często gram z moimi dziećmi w karty.

Aby spędzić czas z rodziną na rozrywce, możemy wyjąć z szuflady karty i zagrać. Należy pamiętać, że w chociaż po polsku mówimy o grze w karty, w języku angielskim nie używamy żadnego przyimka i mówimy to play cards.

I read dozens of books. • Czytam mnóstwo książek.

Niezastąpioną rozrywką są książki. Chociaż czytanie papierowych jest najbardziej popularne i wielu osobom sprawia większą przyjemność niż lektura na czytniku (e-book reader) każda forma jest dobra.

Every morning, I do yoga. • Codziennie rano uprawiam jogę.

Jak wiadomo, sport to zdrowie, warto więc zachować kondycję nawet zimą i uprawiać sport (do sport).

I’ve just started learning knitting. • Właśnie zaczęłam uczyć się robić na drutach.

Chociaż robótki ręczne kojarzą się często z naszymi babciami czy mamami, mogą one okazać się świetnym sposobem na przyjemne spędzenie wieczoru. W Internecie można znaleźć mnóstwo instrukcji krok po kroku (tutorial) jak zrobić na drutach szalik czy czapkę.

I bake cakes from new recepies. • Piekę ciasta z nowych przepisów.

Korzystając z długich wieczorów można też przygotować pyszne ciasto czy ciastka. Jesienią królują cynamon (cinnamon), dynia (pumpkin) i jabłka (apples), warto więc z nich korzystać.

I binge-watch series with my wife. • Razem z żoną oglądam dużo seriali.

Jesień i długie wieczory to także leniuchowanie. Można zatem nadrobić wszystkie premiery (premieres) filmów i seriali, które nas ominęły.

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.