Brytyjski i amerykański angielski: słówka

Blog brytyjski vs amerykański słownictwo

Angielski amerykański: słówka – czym się różnią od brytyjskiego angielskiego? Poznaj najważniejsze różnice w słownictwie między brytyjską  a amerykańską odmianą języka. Żeby było prosto i przejrzyście, słówka podzieliliśmy wg kategorii tematycznych.

Czy angielski amerykański różni się bardzo od brytyjskiego? Przekonaj się

Zobacz, na jakie wyrazy szczególnie warto zwracać uwagę, gdy wyjeżdżamy do Wielkiej Brytanii lub USA! !

JEDZENIE

Poniżej tylko kilka wybranych przykładów słówek opisujących jedzenie w brytyjskim angielskim oraz ich odpowiedników w amerykańskiej odmianie języka.

Blog brytyjski vs amerykański słownictwo

UBRANIA

Jeśli interesują Cię ubrania i słownictwo związane z garderobą, zwróć uwagę na poniższe angielskie słówka w odmianie brytyjskiej oraz amerykańskiej.

Blog brytyjski vs amerykański słownictwo

MIEJSCA

Blog brytyjski vs amerykański słownictwo

MIESZKANIE

Blog brytyjski vs amerykański słownictwo

Jeśli interesuje Cię angielski amerykański słówka i chcesz posłuchać, jak mówią Brytyjczycy lub Amerykanie? Poznaj nasze kursy języka angielskiego.

Niezbędne 10 różnic wyjaśnione przez niezawodną Lucy z kanału English with Lucy znajdziesz w filmie: American VS British English Words

Potrzebujesz jeszcze więcej inspiracji? Obejrzyj polecane przez nas filmy na youtube:

How Are British English and American English Different?

BRITISH VS AMERICAN ACCENTS!

BRITISH vs AMERICAN ENGLISH

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.