Sekretne źródła motywacji językowej

Popularne przyczyny, dla których ludzie uczą się angielskiego lub innego języka obcego, o których często słyszymy i czytamy, to np. perspektywa awansu w pracy po podszkoleniu języka, zaplanowane wakacje za granicą albo dłuższa emigracja do innego kraju, zdanie egzaminu z języka. Co jednak, jeśli żaden z tych powodów nie dotyczy Ciebie?

Na pewno masz swoje własne motywy, dla których powinieneś nauczyć się języka! Czasem trzeba ich tylko trochę poszukać. A warto to zrobić, bo gdy już uda się taki własny powód znaleźć, nauka idzie dużo, dużo łatwiej!

Blog sposoby nauki motywacja

Poszukaj swojej motywacji do nauki języka!

Zastanów się: może… :

Masz rodzinę lub znajomych za granicą, z którymi miło byłoby porozumiewać się w ich własnym języku? Na przykład męża siostry, która wyjechała do USA, dawno nie widzianego kuzyna, który od lat mieszka za granicą i lepiej już mówi po angielsku niż po polsku? Może warto ich zaskoczyć i powiedzieć do nich podczas najbliższej rozmowy telefonicznej kilka słów po angielsku!

W gronie Twoich znajomych (czy nawet znajomych znajomych) w Polsce jest ktoś anglo- (czy niemiecko-, hiszpańsko-, jakkolwiek obco) języczny, z kim mógłbyś zawrzeć bliższą znajomość, przy okazji ćwicząc język? Znajdziesz w ten sposób nowych przyjaciół, a korzyści językowe są nie do przecenienia!

Nie znalazła/eś jeszcze drugiej połówki? Nauka języka to świetny sposób, aby poznawać nowych ludzi, również tych dzielących te same pasje: na kursach językowych, spotkaniach konwersacyjnych, podczas wyjazdów… kto wie, może zwiążesz się nawet z jakimś native speakerem? 🙂

Masz hobby, którym (dla odmiany) zajmiesz się w języku obcym? Przykładowo, jeśli interesujesz się tańcem obejrzyj kilka sezonów „Tańca z gwiazdami” w wersji anglojęzycznej, a jeśli uwielbiasz literaturę, pokuś się o lekturę Szekspira w oryginale!

Jest jakiś serial, który wręcz uwielbiasz i nie możesz doczekać się kolejnego sezonu, ale z polskim tłumaczeniem będzie on dostępny dopiero za kilka miesięcy? Nic prostszego – obejrzyj go na anglojęzycznej stacji, a przy okazji chłoń język, podłapuj akcent, zapamiętuj nowe słówka! Im bardziej emocjonalnie będziesz związany z tematem, tym korzyści językowe z takiego oglądania będą większe!

Masz już swoją sekretną motywację do nauki? Jeśli nie, poszukaj jeszcze gdzie indziej: nie podaliśmy tu wszystkich możliwych opcji, ale powodów, dla którego warto akurat Tobie uczyć się danego języka, może być całe mnóstwo! Powodzenia!

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.