Rozmowa towarzyska w języku angielskim

Blog idiomy rozmowa

Każdy z nas czasem znajduje się w sytuacji, kiedy rozpoczyna rozmowę z osobą, której nie zna zbyt dobrze. W takich przypadkach przydaje się umiejętność zadania ciekawych pytań umożliwiających przeprowadzenie ciekawej konwersacji.

I haven’t seen you for ages. How are things? • Nie widziałem cię od wieków. Co u ciebie słychać?

Spotykając się z dawno niewidzianym znajomym dobrym rozwiązaniem jest otwarte pytanie: Co u ciebie słychać? (How are things?), Jak się miewasz? (How are you?)

Looking forward to the weekend? • Nie możesz doczekać się weekendu?

Dla sporej części nas weekendy są ulubioną częścią tygodnia. Zatem pytanie o plany na weekend zapewne wywoła pozytywne emocje i pozwoli na rozpoczęcie przyjemnej rozmowy.

Do you like the new park? • Podoba ci się nowy park?

W przypadku niezobowiązującej pogawędki z sąsiadem możemy wybrać tematykę spraw dotyczących osiedla, lokalnej społeczności. Pytanie o park, szkołę, skwer to strzał w dziesiątkę.

Beautiful day, isn’t it? • Piękny dzień, prawda?

Chociaż pytanie o pogodę (weather) wydaje się banałem jest lepszym początkiem niż żaden i często może okazać się dobrym sposobem na rozpoczęcie rozmowy z niezbyt dobrze znaną nam osobą.

How is it going at work? • Co słychać w pracy?

Jeśli wiemy, że ktoś pracuje (to work) lub właśnie zmienił pracę (to change jobs) warto jest zapytać o jego karierę. Takie pytanie to wspaniały początek rozmowy o pasjach i zainteresowaniach.

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.