Pytania o pasje i zainteresowania w języku angielskim

Blog idiomy pasja

Rozmowa o pasjach i zainteresowaniach może przerodzić się w bardzo ciekawą dyskusję i przemienić się ze zwykłej pogawędki towarzyskiej na błahe tematy w bardzo ciekawą wymianę pomysłów, poglądów. Podpowiadamy wam jak zacząć taką rozmowę w języku angielskim.

What do you like to do in your free time? • Co lubisz robić w wolnym czasie?

What’s your favorite way of spending leisure time? • Jaki jest twój ulubiony sposób spędzania czasu wolnego?

Pytania o zainteresowania i pasje zazwyczaj wiążą się z wolnym czasem. Zatem, aby o nich rozmawiać, warto jest poznać słówka free time oraz leisure time. Oba możemy przetłumaczyć jako czas wolny (od pracy), wypoczynek.

What’s your bag? • Co jest twoim konikiem?

Tak jak w języku polskim, również w języku angielskim słowo konik (bag) należy do rejestru potocznego. Zatem pytanie What’s your bag? świetnie nada się w rozmowach nieformalnych, ze znajomymi.

Tell me about your hobby. • Opowiedz mi o swoim hobby.

Zamiast pytać, możemy tez kogoś poprosić o opowiedzenie o swoim hobby rozpoczynając zdanie od „tell me about”.

My hobby is gardening, and yours? • Moje hobby to ogrodnictwo, a twoje?

Kiedy opowiadamy o swojej pasji i chcemy, aby druga osoba też podzieliła się z nami swoim hobby, możemy użyć krótkiego pytania „And yours?”.

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.