Poznawanie się na wczasach

Blog idiomy wczasy

Dziś przychodzimy Wam z pomocą i proponujemy kilka pytań, dzięki którym będziecie mogli rozpocząć nowe znajomości w czasie letnich wakacji.

How is your stay in this hotel? • Jak podoba ci się pobyt w tym hotelu?

Najprostszym pytaniem zdaje się być to, o pobyt w hotelu. Jeśli któryś dzień z rzędu mijacie się z kimś na korytarzu, czy w trakcie śniadania, może warto rozpocząć rozmowę właśnie od pytania o opinię.

Do you know any unmissable places not far from here? • Znasz jakieś warte uwagi miejsca w pobliżu?

Bardzo dobrym pomysłem na rozmowę może też okazać się prośba o polecenie ciekawych miejsc. Dzięki niemu możecie wymienić wiele cennych uwag, poznać nowe osoby i odwiedzić interesujące zabytki czy restauracje.

What do you think about food in this restaurant? • Co sądzisz o jedzeniu w tej restauracji?

Pozostając w temacie jedzenia i polecania wartych uwagi miejsc – możecie wprost zapytać o opinię o danym miejscu, na przykład: What do you think about this restaurant / this resort / that city tour?

Is it your first holiday in this resort?  Czy to twoje pierwsze wakacje w tym kurorcie?

Być może ktoś jest stałym bywalcem kurortu, w którym przebywacie i będzie mógł opowiedzieć Wam o swoich poprzednich doświadczeniach i zabawnych przygodach.

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.