Podróże online – nie ruszaj się z miejsca. Hiszpania.

Blog hiszpański podróż online
 

Przedłużony weekend w Hiszpanii? To zawsze brzmi świetnie. Ale jak zwiedzać Kastylię, Katalonię czy Andaluzję w obecnej sytuacji? Jest jednak na to bezpieczny sposób! Dzięki najnowszym technologiom Hiszpania jest na wyciagnięcie ręki. Zdecyduj się na podróże online i odwiedź najważniejsze miejsca prosto z wygodnej kanapy!

 

Sprawdź poniżej mini przewodnik po Hiszpanii online i podróżuj gdzie chcesz, nie ruszając się z miejsca!

 

#bądźodpowiedzialny #zostańwdomu #zwiedzajonline

 
 

Podróże online – wirtualny spacer

 

Barcelona:

Spacer po Las Ramblas, plażowanie na Barcelonecie, czy zachwyty nad dziełami Gaudiego. Jaki był Twój plan na majówkę w Barcelonie? Niezależnie od tego, czy jesteś fanem malarstwa, architektury, czy sportu, musimy Cię zaskoczyć. Wszystkie miejscówki możesz zobaczyć online. Przespaceruj się ulicami Barcelony i zobacz, jak wygląda miasto podczas kwarantanny.

 

Madryt:

Przebieżka po Plaza Mayor? A może masz ochotę przespacerować Gran Via i to właśnie teraz? Od Plaza de España do Calle de Alcalá ciągnie się jedna z głównych ulic Madrytu. Pełno tam sklepów, lokali gastronomicznych i ciekawej architektury, co ostatecznie pobudza zmysły i chęć podróżowania.

 

Grenada:

Jak mówi hiszpańskie przysłowie – „Kto nie widział Grenady, ten niczego nie widział”Przepiękna architektura, pasjonujące widoki, Albaicin oraz Alhambra. Mauretański kompleks pałacowy, który zabiera dech w piersiach. Kto zobaczy online, ten koniecznie pojedzie tam najszybciej, jak to tylko możliwe. Kliknij tutaj, aby zobaczyć.

 

Sevilla:

Stolica Andaluzji. Miasto wspaniałej architektury, klimatu, zabytków i tętniącego południowego życia. Pałac Alkazar, największa katedra świata, czyli gotycka Katedra Najświętszej Marii Panny czy Plaza del Triunfo to tylko nieliczne, z naprawdę wielu wartych zobaczenia miejsc. Jeśli jesteś spragniony innych widoków zobacz tutaj

 

Santiago de Compostela:

Tamtejsza katedra to jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych dla Katolików, ponieważ według tradycji jest ona miejscem pochowania św. Jakuba Większego, jednego z 12 apostołów Chrystusa. Teraz do zwiedzania w bez wątpienia wygodnej formie online.

 
Blog hiszpański podróż online
 

A po spacerze? Sprawdź, jak zamówić paellę lub tapas w przydrożnej knajpce. W poniższym kursie znajdziesz słówka i zwroty konwersacyjne niezbędne podczas nawet najkrótszej podróży. 

 
Intensywny kurs języka hiszpańskiego
 

Podróże online po hiszpańskich muzeach

 

Madryt:

Podróże online po miastach nie są dla ciebie? Jeśli interesujesz się malarstwem, a w szczególności malarstwem nowożytnym i XIX wiecznym, to koniecznie musisz odwiedzić Muzeum Narodowe Prado – najczęściej odwiedzane miejsce kulturalne w Hiszpanii. Velazquez, Goya, czy  El Greco, to tylko nieliczni najwięksi, których dzieła możesz zobaczyć w internetowej kolekcji muzealnej.

 

Jeśli zaś wolisz sztukę nowoczesną to z pomocą przychodzi Muzeum Narodowe Reina Sofia.  Zobaczysz w nim m.in. słynną Guernicę Pabla Picassa, prace innego sławnego kubisty – Juana Grisa, czy dzieła największych surrealistów pokroju Salvadora Dali i Juana Miro.

 

Skoro już jesteśmy w okolicach Parku Retiro, nie sposób nie wstąpić online do kolejnego muzeum narodowego, czyli ostatniego z wielkiej madryckiej trójki – Muzeum Thyssen Bornemisza. Właśnie tutaj znajdziesz nie tylko klasyków renesansu, ale także impresjonistów i postimpresjonistów takich jak Pisarro i Van Gogh.

 

Barcelona i Katalonia:

Myślisz Barcelona, mówisz Gaudi. Sagrada Familia, Park Guell, Casa Mila. To miejsca, które trzeba zobaczyć. Tak jak jego wspaniały dom, który jest obecnie zamieniony na Muzeum. Jednak nie tylko Gaudim żyje Katalonia.

 

W samym mieście muzealne zwiedzanie warto rozpocząć od Narodowego Muzeum Sztuki Katalonii. Jest to miejsce, które idealnie wprowadzi Cię w nurty katalońskiego dziedzictwa, a także ukaże niesamowicie bogatą kolekcję począwszy od sztuki romańskiej aż po sztukę współczesną.

 

Co dalej? Warto ruszyć się poza granice miasta. Uwielbiasz obrazy Dalego? W takim razie musisz koniecznie odwiedzić trójkąt katalońskich miejscowości, w których znajdują się muzea związane z jednym największych surrealistów.

 
 • Pierwsze to Figueres – miasto, w którym urodził się i zmarł Salvador Dali, a obecnie znajduje się tam Teatro-Museu Dalí de Figueres.  Jest to drugie, zaraz po Prado, najczęściej odwiedzane muzeum w Hiszpanii.
 
 • Castillo de Púbol – średniowieczny zamek, który Salvador podarował swojej żonie i jednocześnie swojej wielkiej muzie Gali. Jest to kompletnie niedoceniane, ale naprawdę robiące wrażenie miejsce.
 
 • Porte Lligat – kompleks składający się chatek nadmorskich, w którym znajduje się sławne miejsce tworzenia i zamieszkania Salvadora Dali. To tutaj nad Costa Brava, niedaleko rodzinnego miasteczka, przyroda oraz wzburzone morze inspirowały wielkiego malarza do życia i niebanalnej twórczości.
 

Andaluzja:

W Maladze, w jednym z najpiękniejszych miast południowej Hiszpanii, 25 października 1881 roku urodził się syn rysownika Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso. Czyli w skrócie Pablo Ruiz Picasso. Właśnie tam znajduje się muzeum, które umożliwia podróże online i w którym można obejrzeć ponad 230 dzieł tego artysty.

 

W Sevilli, warto zobaczyć m.in. cenione Muzeum Sztuk Pięknych, Główne Archiwum Indii czy pałac Casa de Pilatos, zwany po polsku domem Piłata.

 
Blog hiszpański podróż online
 

Książki, filmy, seriale po hiszpańsku

 

Jeśli zastanawiasz się, w inny sposób przenieść się na iberyjski półwysep, to mamy jeszcze kilka wskazówek. Nic tak czasem nie porusza wyobraźni jak dobra książka, film, czy wciągający serial, ponieważ za ich pomocą możesz w łatwy sposób podążać za znakomitą fabułą i przemieszczać się swobodnie, w zależności od czytanej lub oglądanej rzeczy. Spróbuj. Oto subiektywna lista popularnych produkcji, które naszym zdaniem bardzo dobrze oddają smak i klimat hiszpańskiej atmosfery i pozwolą na podróże online bez ruszania się z fotela.

 

Książki

 • Carlos Ruiz Zafón – Cień wiatru; Gra anioła; Więzień Nieba;
 • Ernest Hemingway – Komu bije dzwon; Słońce też wschodzi; Śmierć po południu;
 • Federico García Lorca – Impresje i Pejzaże; Yerma; Krwawe Gody;
 • Salvador Dali – Moje sekretne życie;
 • Jaume Cabre – Jaśnie Pan;
 

Filmy:

 • Pedro Almodóvar – Volver; Julieta; Porozmawiaj z nią; Wszystko o mojej matce; Ból i brzask; Skóra w której żyję;
 • Jaime Rosales – Petra;
 • Woody Allen – Vicky Cristina Barcelona;
 • Alberto Rodríguez – Stare grzechy mają długie cienie;
 • Oriol Paulo – Contratiempo;
 

Seriale:

 • Dom z Papieru;
 • Narcos;
 • Velvet;
 • Nieposkromiona;
 • Szkoła dla elity;
 

Jeśli nie znasz jeszcze hiszpańskiego, to zainspiruj się podróżami online i rozpocznij kompleksową naukę z kursem
 Hiszpański online» Sprawdź!

 

 

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.