Piosenki świąteczne w 5 językach

Blog piosenki świąteczne

Przed nami radosny czas kolędowania wśród najbliższych i przyjaciół. Z tej okazji specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy piosenki świąteczne – aż w 5 językach! Nie tylko wprawi Cię w iście świąteczny nastrój, ale pozwoli też niczym gąbka chłonąć różne obcojęzyczne frazy. Kto wie, może któraś z nich wpadnie Ci w ucho do tego stopnia, że zapragniesz uczyć się nowego języka… Sprawdź już teraz – poniżej świąteczna playlista.

 

Piosenki świąteczne w języku angielskim

Piosenki współczesne

 

Piosenki klasyczne

Piosenki świąteczne w języku niemieckim

    • Kolęda – Stille Nacht (niemiecka wersja kolędy Cicha noc)

Piosenki świąteczne w języku hiszpańskim

Piosenki świąteczne w języku francuskim

Piosenki świąteczne w języku włoskim

 

Mamy nadzieję, że świąteczna playlista przypadnie Ci do gustu, a puszczone w tle piosenki umożliwią naukę języka bez większego wysiłku. Słuchaj, śpiewaj i obserwuj swoje językowe postępy. Co zrobić, by okazały się jak największe? Zapoznaj się z krótką instrukcją poniżej.

 

Jak uczyć się języka z obcojęzycznych piosenek

Bez wątpienia słuchanie świątecznych piosenek w obcym języku może być naprawdę skuteczną metodą nauki. Wystarczy trzymać się kilku zasad.

 

Po pierwsze: zdaj się na swój muzyczny gust i intuicję. Jeśli jakaś piosenka wyjątkowo wpadnie Ci w ucho, poświęć jej chwilę. Zamknij oczy, rozgość się w świątecznej atmosferze i tylko się wsłuchuj – bardzo możliwe, że już na tym etapie wyłapiesz znaczenie poszczególnych słów albo domyślisz się sensu całości z kontekstu.

 

Po drugie: wyszukaj w Internecie oryginalny tekst piosenki i go wydrukuj. Upewnij się, że zapis jest prawidłowy – w tym celu najlepiej pobierz go z kilku źródeł i porównaj. Warto o to zadbać zwłaszcza wtedy, gdy dopiero zaczynasz naukę danego języka.

 

Po trzecie: posłuchaj piosenki jeszcze raz, tym razem mając przed sobą tekst. Przekonasz się, o ile więcej teraz rozumiesz! Podkreśl nieznane słowa i zdania, żeby potem sprawdzić je w słowniku.

 

Po czwarte: sprawdź teraz wszystkie nieznane Ci wyrazy w słowniku i je przetłumacz. Tłumaczenia zapisz na kartce z tekstem.

 

Po piąte: Ponownie odsłuchaj wybraną przez siebie piosenkę, śledząc tekst z tłumaczeniem – przekonasz się, na ile Twoje pierwsze wrażenie po odsłuchaniu piosenki były słuszne.

 

Potrzebujesz wzbogacić swoje słownictwo? Skorzystaj z naszego kursu angielskiego!

 

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.