Najlepsze seriale do nauki angielskiego

Niezbędnym elementem nauki języka obcego jest kontakt z żywą mową. Najłatwiej znaleźć ją w serialach po angielsku! Są one źródłem słów używanych na co dzień, których nie nauczymy się w szkole, żartów sytuacyjnych i poprawnej wymowy. Przedstawiamy naszą subiektywną listę seriali, które na pewno pomogą Wam w nauce angielskiego – top 10 seriali do nauki angielskiego dla każdego: od początkującego przez średnio zaawansowanych aż po osoby, które już doskonale znają język i chcą tylko nie tracić kontaktu z językiem i stale go ćwiczyć. w każdym z tych przypadków oglądanie seriali bez lektora to doskonały wybór!

Seriale do nauki angielskiego dla początkujących

Extr@

To serial do nauki angielskiego przeznaczony zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają się uczyć tego języka albo jeszcze nie czują się na siłach oglądać bardziej ambitnych filmów czy seriali w wersji oryginalnej. Serial przedstawia historię Argentyńczyka, który wraz z dwoma mieszkającymi w sąsiedztwie kobietami uczy się języka angielskiego. Aktorzy mówią bardzo wolno i wyraźnie, dzięki czemu serial jest zrozumiały nawet dla osób słabo znających język angielski. Ciekawostką jest, że serial ten dostępny jest również w wersji francuskiej, niemieckiej i hiszpańskiej – jesli uczysz się również tych języków, masz kolejny dobry powód, żeby oglądać seriale!

Świnka Peppa (Peppa Pig)

Serial animowany „Świnka Peppa” w wersji oryginalnej to bardzo dobre rozwiązanie dla dzieci uczących się angielskiego oraz dla tych dorosłych, którzy nie znają jeszcze bardzo dobrze języka a lubią czasami poczuć się jak dziecko. Słownictwo używane w bajkach o śwince Peppie jest naprawdę proste, a trudniejsze słówka są dodatkowo kilkukrotnie powtarzane, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest je przyswoić. Jeśli szukasz serialu do nauki angielskiego dla siebie i swoich dzieci, „Świnka Peppa” to idealne rozwiązanie dla ciebie!

Listonosz Pat (Postman Pat)

Kto nie zna tej sympatycznej postaci, która wraz ze swoim kotem codziennie dostarcza pocztę mieszkańcom Zielonej Doliny i ma wiele ciekawych przygód? Już po jednym odcinku przekonacie się, że z Listonoszem Patem nauczycie się języka śpiewająco! Podobnie jak „Świnka Peppa”, „Listonosz Pat” to pozycja obowiązkowa dla małych amatorów języka angielskiego, ale nie tylko! Osoba dorosła, która dopiero zaczyna naukę, może poznać z tego serialu po angielsku wiele przydatnych słów i osłuchiwać się z  językiem.

Seriale po angielsku dla bardziej zaawansowanych

Przyjaciele (Friends)

Chyba każdy zna ten serial. Czas więc teraz wejść na wyższy poziom i zrezygnować z napisów lub lektora. Korzyści językowe? Osłuchanie z codziennym język Amerykanów, możliwość zapamiętania wielu użytecznych nieformalnych wyrażeń, mnóstwo żartów sytuacyjnych i o wiele więcej!

Brzydula Betty (Ugly Betty)

Amerykański serial komediowy oparty na tym samym schemacie co polska „BrzydUla”. Szczególnie polecamy ten serial wszystkim tym,  którzy chcą podszkolić swój angielski biznesowy. „Brzydula Betty” to idealny serial do nauki angielskiego dla pracowników biurowych! Pełno w nim dialogów, które idealnie przydadzą się w każdym biurze.

Co ludzie powiedzą (Keeping Up Appearances)

Kolejny serial komediowy. Wyróżnia się przede wszystkim pięknym i poprawnym akcentem oraz zbiorem niepowtarzalnych bohaterów. Hiacynta Bucket – tej postaci nie da się opisać słowami. Po prostu musisz to zobaczyć! Wybierz ten serial do nauki angielskiego, jeśli lubisz ciekawe, niebanalne postaci.

Gotowe na wszystko (Desperate Housewives)

Ten serial opowiada o przygodach amerykańskich pań domu, które jedynie z pozoru są idealnymi gospodyniami. Rzeczywistość okazuje się zupełnie inna. Pomimo ciekawej fabuły i wielu niespodziewanych zwrotów akcji język, którego używają bohaterowie, jest zrozumiały i łatwy do przyswojenia, a więc jest to bardzo dobry serial do nauki angielskiego na każdym poziomie zaawansowania.

Jak poznałem waszą matkę (How I Met Your Mother)

Nie dość, że zabawny i wciągający, to jeszcze pełen wyrażeń z mowy potocznej. Tempo wypowiedzi bohaterów serialu jest dosyć szybkie, ale gdy dokładnie się wsłuchacie, to bez problemu zrozumiecie przynajmniej większość z nich. Polecamy ten serial do nauki angielskiego dla każdego!

Chirurdzy (Grey’s Anatomy)

Obowiązkowa pozycja dla lekarzy i wszystkich wielbicieli słownictwa medycznego. Śledząc na bieżąco wydarzenia z życia grupy młodych lekarzy, poznamy wiele słów i zwrotów.

W garniturach (Suits)

To idealny serial do nauki angielskiego dla wszystkich, którzy chcą poznać tajniki życia prawników, a przy tym nauczyć się kilku „branżowych” zwrotów. Interesująca fabuła sprawia, że z każdym odcinkiem będziecie czekali na więcej. Nawet nie zauważycie, że przy okazji się uczycie!

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.