Książki po angielsku – nie tylko dla superbohaterów

Spiderman czyta książki po angielsku

 

Jak nie dać się stereotypom i spełniać swoje marzenia bez względu na płeć czy przeciwności losu? Odpowiedzi na te i inne pytania przynoszą książki po angielsku –  fabularyzowane biografie niezwykłych kobiet i mężczyzn. Powstały po to, by inspirować do działania i realizowania swojego prawdziwego potencjału. Jesteśmy przekonani, że za sprawą tych pięknie ilustrowanych opowieści, nabierzesz rozpędu, a przy okazji wzbogacisz lekcje angielskiego oraz swoją biblioteczkę. 

Książki po angielsku dla dzieci

Jednak niech nie zmyli Cię fakt, że są to książki głównie dla dzieci i młodzieży – w kontekście nauki języka działa to na plus. Prosty przekaz pozwoli Ci nabrać czytelniczej pewności siebie i ochoty na lektury, które wymagają częstszego sięgania po słownik. 😉


Good Night Stories for Rebel Girls (“Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”) – Elena Favilli, Francesca Cavallo

We wstępie dowiadujemy się, że jest to najhojniej sfinansowana oryginalna publikacja w dziejach crowdfundingu. Nic dziwnego – mamy do czynienia z projektem, który realnie wpływa na postrzeganie roli kobiet we współczesnym świecie. Dziewczynki, przez lata karmione bajkami o księżniczkach i księciach na białym koniu, dziś, już jako dorosłe kobiety, mają do dyspozycji szeroki wachlarz żeńskich wzorców, który mogą wykorzystywać i przekazywać młodszemu pokoleniu – choćby właśnie za sprawą tej książki. Odważna, ciekawa świata i sprawcza bohaterka ma potężną moc oddziaływania. Wystarczy przywołać takie postaci, jak: Hillary Clinton, Nina Simone czy Maria Montessori.

 

Stories for boys who dare to be different (“Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi”) – Ben Brooks

Czas na międzynarodowy bestseller z wyjątkowymi mężczyznami w roli głównej. Zbiór 100 historii o wyrastaniu ponad przeciętność, o odkrywaniu w sobie wewnętrznej siły, która potrafi prowadzić na sam szczyt. Lektura obowiązkowa dla małych i dużych chłopców ;-), ale też pretekst do dyskusji na temat wciąż żywych stereotypów dotyczących męskości. Spotkasz tu takie legendy, jak biolog David Attenborough czy astrofizyk Stephen Hawking, którego biografia jest jedną z najbardziej wymownych w kontekście pokonywania trudności. Zwróć również uwagę na rozpiętość czasową i tematyczną książki – od losów Ludwiga van Beethovena po współczesną legendę piłkarską – Lionela Messiego. To z kolei przekłada się na różnorodność angielskiego słownictwa.

 

Seria Little People, Big Dreams – (“Mali Wielcy”)

Książki z tej serii są zdecydowanie krótsze. Dlatego polecamy je przede wszystkim osobom początkującym. Nie sposób nie wspomnieć przy tym o cieszących oko ilustracjach, które dominują nad tekstem. Anne Frank, Albert Einstein, Coco Chanel, Steve Jobs to tylko część doborowego towarzystwa, któremu została poświęcona ta urocza seria.

A może należysz do osób ceniących sobie beletrystykę? W takim przypadku zajrzyj tutaj. Powrót po latach do takich literackich znajomych, jak Ania z Zielonego Wzgórza czy Tomek Sawyer pozwoli Ci na nowo przenieść się do świata dziecięcych marzeń – tym razem wyrażonych w anglojęzycznym tekście na poziomie B1-B2.

 

Więcej wskazówek, jak czytać książki po angielsku, znajdziesz na tej stronie

 

 

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.