Nauka angielskiego przez czytanie książek

Blog angielski książki do nauki

Z czym kojarzy ci się czytanie w języku obcym? Czy z nauką angielskiego? Wbrew pozorom czytanie książek po angielsku to nie jest sposób na szlifowanie języka zarezerwowany wyłącznie dla tych, którzy już go bardzo dobrze znają. Nikt nie każe Ci przecież od razu czytać Szekspira w oryginale! Na rynku dostępne jest mnóstwo książek na różnych poziomach zaawansowania, od A1 aż do C2, przeznaczonych dla osób uczących się angielskiego. Co ważne, nie są to podręczniki, ale wciągające powieści z ciekawą fabułą. Od dzieł literatury pięknej różni je często tylko to, że zwierają słowniczek, a liczba wyrazów i stopień trudności konstrukcji gramatycznych są dostosowane do poziomu sugerowanego odbiorcy. Przekonaj się, że nauka angielskiego może mieć inną formę niż nauka z podręcznikiem.

Nauka angielskiego – jakie książki polecamy?

Uproszczone lektury poziomowane, tzw. graded readers

Przykładowo z serii Pinguin Readres lub Oxford Bookworms. Są to słynne dzieła literatury światowej skrócone i dostosowane do poziomu czytelnika. Jeśli lubisz kryminały po angielsku, wypróbuj serię Kryminały z ćwiczeniami. Podzielone są ze względu na poziom – dla każdego poziomu jest określona liczba słów. Lektury poziomowane zawierają słowniczek trudniejszych wyrazów, a także ćwiczenia wprowadzające i po zakończeniu lektury.

  • Powieści z ćwiczeniami

Polecamy powieści w języku obcym z ćwiczeniami Wydawnictwa Edgard, często zawierające również audiobook na płycie, dzięki czemu osoba czytająca ma możliwość jednocześnie uczyć się wymowy. Bogactwo ćwiczeń gramatyczno-leksykalnych sprawia, że lektura jest naprawdę owocna, a wartka i wciągająca akcja gwarantują, że nie będziemy się nudzić.

Nauka angielskiego: książki dla dzieci i lektury szkolne

Jest to propozycja zwłaszcza dla początkujących. Zamiast szukać lektur na poziomie np. A2 czy B1, możemy też wypożyczyć w bibliotece lub kupić książeczkę z bajkami lub powieść dla dzieci szkolnych. W sposób naturalny słownictwo będzie w takich lekturach prostsze, bardziej życiowe niż w powieściach dla dorosłych. Unikniemy też ryzyka „utknięcia” na długich, skomplikowanych zdaniach.

Kurs języka angielskiego

Chcesz czytać teksty po angielsku i wykonywać multimedialne ćwiczenia? Sprawdź naukę angielskiego z kursem online.

Książki dobrze znane w języku polskim

Pięć razy czytałeś „Harry’ego Pottera” albo inną ulubioną powieść? Jeśli po raz kolejny nabierzesz ochoty na jej czytanie, tym razem zrób to w języku obcym. Na pewno się nie zniechęcisz, ponieważ znasz już przebieg akcji i żadne trudne słownictwo Cię nie zaskoczy. Możesz za to się zdziwić, jak szybko podłapiesz w ten sposób przydatne angielskie słówka i zwroty!

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.