Jak wytrwać w postanowieniu noworocznym?

Blog sposoby nauki sukces

Nowy Rok to dla nas okres podsumowań. Wnioski płynące z tych rozliczeń często składają się w postanowienia noworoczne. Niestety zanim minie miesiąc, większość osób porzuca złożone sobie obietnice. Poniżej przedstawiamy sposoby, które pomogą Tobie uniknąć takich sytuacji.

Wyznacz mniej celów
Każdy, choćby najmniejszy, sukces jest niezwykle motywujący. Łatwiej jest skupić się na mniejszej liczbie postanowień. Wybierz Twoim zdaniem te najważniejsze i pracuj nad nimi.

Zapisz swoje cele
Podpisz ze sobą umowę. Kiedy przygotowujesz plany w myślach, one potrafią dość szybko ulatywać. Zbadano, że kiedy spisujemy swoje zadania czy cele, łatwiej i szybciej osiągamy sukces. Postaraj się opisać ze szczegółami, co zamierzasz oraz czego oczekujesz od siebie. Miej swój cel w zasięgu wzroku.

Zaangażuj najbliższych w swoje postanowienia
Zawsze przyda się dodatkowe wsparcie. Porozmawiaj o swoich postanowieniach. Opisz swoje cele. Co, kiedy i jak zamierzasz zrobić.

Wyloguj się
Coraz więcej czasu zabierają nam media społecznościowe. Zwróć uwagę na czas, który marnujesz w ten sposób. Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, wyłącz część powiadomień lub odinstaluj aplikację na urządzeniu mobilnym.

Pamietaj o swoich motywacjach
Przypomnij sobie dlaczego akurat te postanowienia. Regularnie wracaj do opisu swoich planów. Wprowadź wokół siebie zmiany, które przypomną Tobie o celach. Może zmiana w wystroju mieszkania, nagroda za zrealizowanie postanowień postawiona w widocznym miejscu lub nowa tapeta na telefonie?

  • Wysypiaj się
    Zarywanie nocy może mieć bardzo poważne konsekwencje. Niedobór snu może mieć wpływ na obniżenie sprawności psychofizycznej, pogarsza też zdolność zapamiętywania.
    Motywacja do działania i silna wolna jest większa, jeżeli dobrze się wyśpisz.

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.