Jak wyrazić ekscytację na podróż?

Blog idiomy ekscytacja

Pozostając w temacie podróży (ostatnio pisaliśmy o wyrażeniach związanych z podróżami), mamy dla Was wpis zawierający kilka propozycji sposobów, w jakie można wyrazić radość i ekscytacje nadchodzącą wyprawą.

I can’t wait to hit the road! • Nie mogę się doczekać wyruszenia w drogę!

Pierwsze zdanie możemy utworzyć korzystając z ostatnio poznanego idiomu hit the road oraz konstrukcji can’t wait to do something (nie móc się doczekać, aby coś zrobić).

I’m excited about our trip. • Jestem podekscytowany naszą wyprawą.

Be excited about something jest kolejnym przydatnym wyrażeniem, dzięki któremu pokażemy naszą radość, ekscytację. Synonimicznym do niego wyrażeniem są na przykład: be thriller about something oraz be pumped about something.

I’m looking forward to setting off on a journey. • Czekam z niecierpliwością na wyruszenie w drogę.

Look forward to something to czasownik frazalny będący odpowiednikiem prostego czasownika to anticipate.
Czasownika tego, oprócz do opowiadania o swoich planach możemy także używać do zakończeń maili: I’m looking forward to hearing from you again. Jest to prosta i powszechnie używana formułka.

I’m happy about going to Spain. • Jestem szczęśliwy z powodu wyjazdu do Hiszpanii.

Tak, jak w przypadku excited about, również w miejsce happy about możemy wstawić podobne przymiotniki, na przykład: joyfulexhilarated albo potoczne wrapped.

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.