Jak uczyć się bez wysiłku na wakacjach? 7 złotych rad

Blog sposoby nauki na wakacjach

Szykujesz się niedługo na zasłużony urlop? Pamiętaj! Wakacje to nie tylko pora leniwego odpoczynku. Letni czas to również idealny moment na odkurzenie swoich, trochę zapomnianych, językowych pasji. I to bez najmniejszego wysiłku.

Jak w takim razie połączyć pasję do nauki języków z wypoczynkiem, ale w taki sposób, by nie odczuwać stresu nauki w wakacje?

Takie połączenie jest prostsze niż myślisz! I to bez zagranicznych obozów językowych, bez nauczyciela, bez żadnego stresu. Wygodna nauka na wakacjach jest możliwa.

Z multikurs.pl.

7 złotych porad, o których koniecznie pamiętaj, chcąc uczyć się bez wysiłku.

Jedziesz zagranicę? Wsłuchuj się w lokalny język. Nic tak nie pobudza umysłu, jak wejście w kulturę, której nie znasz. Chłoń otoczenie, sprawdzaj znaczenie słówek na każdym kroku, a gdy już poznasz ich wystarczającą ilość, podejmij próbę pierwszych konwersacji w sklepie lub restauracji. Bezpośrednia forma nauki to jeden z najszybszych sposobów poznania nowego języka.

Na plażę koniecznie zabierz obcojęzyczną książkę. Po co tracić czas, skoro można go w 100% wykorzystać? Jeśli uwielbiasz opalać się na plaży, a nie lubisz leżeć bezczynnie, pamiętaj o zabraniu ciekawej obcojęzycznej książki wraz z opracowanym słowniczkiem. Pół dnia na plaży na to nawet kilkaset nowo poznanych słówek.

Lub fiszki mp3 zgrane na swój ulubiony odtwarzacz. Bieganie brzegiem morza i powtarzanie słówek to idealny sposób na podtrzymanie kondycji, nie tylko fizycznej. Zaopatrz się w fiszki mp3 i zadbaj o swoją językową formę. Oczywiście, jeśli lubisz aktywny wypoczynek.

Leniwe wieczory spędź oglądając ulubiony obcojęzyczny serial. Propozycja dla wszystkich, nie tylko dla mniej aktywnych. Metoda bardzo popularna, jednak nie przez wszystkich dobrze wykorzystywana. Aby nauka przez oglądanie miała jakikolwiek sens, wyłącz dubbing i włącz oryginalne napisy. Dzięki temu, każde wypowiedziane słowo, będziesz widzieć na ekranie, co pomoże Ci zapamiętać jest multisensorycznie.

A poranki przeglądając lokalną prasę. Jeśli nie masz dostępu do świeżej prasy, w każdym momencie możesz zajrzeć na najpopularniejsze portale informacyjne. Dzięki nim możesz zapoznać się z językiem bardziej formalnym oraz takim, który wymaga bardziej specjalistycznego słownictwa.

No chyba, że jesteś w Mrzeżynie. Wtedy poratuj się obcojęzycznym radiem internetowym. Z każdej sytuacji jest wyjście. Małe Włochy, małą Hiszpanię, czy małą Francję, możesz zrobić dookoła siebie bez względu na to, gdzie aktualnie jesteś. Klikasz i już. Przenosisz się do aktualnych wydarzeń, muzyki i problemów świata, w który chcesz się zagłębić.

Wykonując powyższe rady w połączeniu z nauką z kursami online – zanurzasz się w języku. I chłoniesz go mimowolnie, nawet gdy chcesz po prostu odpoczywać na swoich zasłużonych i wytęsknionych wakacjach.

Sprawdź kursy online w promocyjnych cenach.

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.