Jak przyjąć zaproszenie w języku angielskim?

Blog idiomy zaproszenie

Przyjmowanie zaproszenia może się wydawać banalne i niewymagające uczenia się specjalnych zwrotów, ale może warto byłoby poznać kilka ciekawych wyrażeń, dzięki którym wyrazimy naszą radość wywołaną czyjąś propozycją. Zapraszamy do czytania!

Yes, I’d love to. • Tak, bardzo chętnie.

Do yes, możemy dodać zwrot I’d love to (będący skrótem I would love to), dzięki któremu lepiej okażemy naszą radość.

Lovely idea. • Wspaniały pomysł.

Czyjąś propozycję możemy także skomentować mówiąc lovely idea lub dodając jeszcze what a lovely idea, które jest dodatkową emfazą.

Yes, I have time. • Tak, mam czas.

Często ktoś pyta nas o to czy mamy czas na spotkanie się, wspólne wyjście. W takim wypadku możemy odpowiedzieć: Yes, I have time.

Sounds good. • Brzmi nieźle.

Zarówno w języku polskim i angielskim możemy do zaakceptowania propozycji możemy użyć zwrotu brzmi nieźle – sounds good.

With pleasure. • Z przyjemnością.

Słówko pleasure pozwala nam na stworzenie wielu przydatnych zwrotów, nie tylko wspomnianego with pleasure, ale także na przykład the pleasure is mine (cała przyjemność po mojej stronie), które możemy wpleść w uprzejmą konwersację.

Surely! • Oczywiście!

Surely niewątpliwie jest najkrótszym sposobem na przyjęcie czyjejś propozycji, ale świetnie sprawdzi się w trakcie nieformalnych, koleżeńskich rozmów.

It’s so nice of you. • Miło z twojej strony.

Warto też dać drugiej osobie do zrozumienia, że jej zaproszenie sprawiło nam wielką radość i je doceniamy – It’s so nice of you.

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.