Angielski online – jak nie zwariować na pracy zdalnej?

Blog sposoby nauki jak pracować
 

Jak połączyć pracę zdalną ze zdalną nauką, kursem angielskiego online oraz odpoczynkiem i rozwijaniem pasji?

 

Aktualnie wszyscy korzystamy z dobrodziejstwa pracy zdalnej. Codzienne korzystanie z komputera stało się nie tylko przywilejem, ale poniekąd przymusem. Praca zdalna, home office, angielski online, e-learning – wszyscy poznaliśmy wady i zalety tych rozwiązań.

 

Co zrobić, żeby korzystanie z rozwiązań online nie zmieniło się w przykry obowiązek? Poznaj kilka sposobów polecanych przez ekspertów.

 

W nauce języków bez wychodzenia z domu pomogą ci kurs: angielski online!

 
Intensywny kurs języka angielskiego

 

1. CELEBRUJ RYTUAŁY

Mimo że nasze życie wywróciło się do góry nogami, celebruj swoje rytuały. Wspólne śniadanie z rodziną da siłę na zmagania kolejnego dnia. Poranna aromatyczna kawa nastroi pozytywnie na cały dzień. A może wolisz wyciszyć się podczas porannej sesji jogi lub medytacji? Znajdź chwilę dla siebie i podtrzymaj swoje poranne nawyki.

 

2. PLANUJ I DZIAŁAJ ZGODNIE Z PLANEM

Tak jak systematyczność i planowanie są ważne w nauce i pracy, tak samo istotne jest trzymanie się harmonogramu podczas pracy zdalnej. To, że jesteś w domu, nie oznacza, że możesz w ciągu pracy ugotować obiad, pobawić się z dziećmi lub obejrzeć odcinek ulubionego serialu. Ustal plan dnia, zaplanuj przerwy, by chwilę odpocząć oraz przerwy na posiłek! Pamiętaj, by kończyć pracę w miarę regularnie, o konkretnej porze. Dzięki temu nie stracisz tak cennej równowagi między pracą a czasem wolnym i będziesz mieć też kawałek dnia na małe przyjemności.

 

3. WYGLĄDAJ WYJŚCIOWO

Mogłoby się wydawać, że perspektywa spędzenia całego dnia w piżamie lub wygodnym dresie pomoże w zaadaptowaniu się do nowej rzeczywistości. Jednak, według psychologów, będziesz pracować lub uczyć się efektywniej, jeśli przebierzesz się i wyszykujesz jak do wyjścia do pracy bądź na uczelnię. Po skończonych zajęciach możesz wskoczyć w domowe ciuszki i cieszyć się czasem wolnym.

 
Angielski online jak pracować zdalnie
 

4. UTRZYMAJ PORZĄDEK

Na czas pracy w domu przygotuj sobie zorganizowaną pod tym kątem przestrzeń. Staraj się utrzymać względny porządek w potrzebnych dokumentach, notatkach i zapiskach. O wiele przyjemniej i efektywniej pracuje się w uporządkowanej i przytulnej przestrzeni, nad którą masz kontrolę. Taki spersonalizowany kącik da Ci też poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu poczujesz się pewniej w tych szalonych czasach.

 

5. ZRÓB SOBIE PRZERWĘ NA ANGIELSKI ONLINE.

Pamiętaj o robieniu sobie regularnych przerw. Tak samo jak w biurze, na uczelni czy w szkole. Nieważne, że teraz czas spędzasz w domu. Twój mózg tak samo potrzebuje chwili odpoczynku. Przerwy wykorzystaj na posiłek, odprężającą rozmowę z bliskimi, małą porcję ćwiczeń albo oderwij wzrok od monitora i po prostu popatrz przez okno. Przewietrz pokój i umysł, by ze zdwojoną energią wrócić do obowiązków!

 
Angielski online nauka zdalna
 

6. SPĘDZAJ CZAS Z RODZINĄ.

Po pracy czas na przyjemności! Daj odpocząć oczom od monitora. Zagraj z rodziną w karcianą grę towarzyską – sprawdźcie, ile wiecie o teoriach spiskowych albo jak dużo pamiętacie ze szkoły z wiedzy ogólnej. Jeśli lubicie języki obce, wypróbujcie jedną z językowych gier towarzyskich – rozwiążcie zagadkę kryminalną lub stoczcie językowy pojedynek. A jeśli masz w domu małe dzieci, wybierz jedną z wielu gier edukacyjnych dla najmłodszych. Nauka przez zabawę jest najbardziej skuteczną i najprzyjemniejszą metodą na opanowanie nowych umiejętności. Sprawdź, jak dobrze możecie się bawić, układając puzzle edukacyjne, grając w gry matematyczne lub literując nowe słowa.

 

7. ROZWIJAJ PASJE.

Nie zapominaj o sobie i swoich zainteresowaniach! Choć sytuacja jest poważna, jednak to bardzo istotne, by w ciągu dnia znaleźć i zaplanować czas tylko dla siebie. Pamiętaj, że nawet mając do dyspozycji 15 minut dziennie możesz nauczyć się języka z kursami online. Jeśli wolisz czytać, możesz zagłębić się w lekturze klasyków literatury po angielsku lub niemiecku. Teraz możesz wykorzystać nadmiar przymusowego wolnego czasu i powrócić do odłożonych na półkę zainteresowań.

 

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.