Jak dodać otuchy, wesprzeć kogoś w języku angielskim?

Po ostatnim wpisie, o tym jak uprzejmie zwrócić komuś uwagę, proponujemy Wam przygotowaną przez nas króciutką lekcję dodawania otuchy w języku angielskim. Przed Wami lista, prostych, ale naprawdę miłych zdań, które mogą pomóc w docenieniu i wsparciu drugiej osoby.

It will be fine! • Będzie dobrze!

Chociaż zdanie “It will be fine!” zdaje się być proste i oklepane, czasem chcemy go usłyszeć. Niewątpliwie dodaje ono otuchy i zmienia nasze spojrzenie na różne sprawy.

Everything will be all right. • Wszystko się ułoży.

“Everythig will be all right” ma zupełnie taki sam przekaz jak zaproponowane powyżej “It will be fine!”. Zarówno jedno, jak i drugie zdanie ma na celu wsparcie drugiej osoby.

You can do it. • Dasz radę.

Wspaniałymi słowami wsparcia dla naszego rozmówcy może okazać się “You can do it.” – w końcu każdy z nas czasem lubi usłyszeć, że ktoś wierzy w jego umiejętności.

I’m so proud of you. • Jestem z ciebie dumny/a.

Komplement może być również dodaniem drugiej osobie otuchy. Przecież nic nie buduje nas, tak jak usłyszenie miłych, szczerze wypowiedzianych słów. Zatem mówmy “I’m so proud of you!”.

Believe in yourself. • Uwierz w siebie.

Czasem warto przypomnieć sobie o tak trywialnych i oczywistych sprawach jak uwierzenie w siebie. Warto odświeżyć tą myśl i powtórzyć ją osobie, która potrzebuje wsparcia – believe in yourself.

You are doing great! • Świetnie ci idzie!

“You are doing great!” jest prostą, ale niewątpliwie dodającą otuchy frazą, która sprawi, że nasz rozmówca, po jej usłyszeniu, poczuje się doceniony.

Don’t be scared. • Nie bój się.

Bać się (be scared) możemy nie tylko pająków, ale też wyzwań, które pojawiają się na naszej drodze. Pomimo, że czasem wydają się być przerażające, warto powiedzieć sobie i innym “Don’t be scared”.

Where one door shuts, another opens. • Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Czasem warto sobie przypomnieć, że niektóre pozornie złe sytuacje otwierają przed nami zupełnie inne możliwości i dają nam szansę na przemyślenia. Tak, jak mówi przysłowie where one door shuts, another opens.

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.