Jak ci minął dzień – synonimy

Blog idiomy jak minął dzień

Aby wzbogacać swój język, warto poznawać synonimy nie tylko często używanych przez nas słówek, ale też wyrażeń. Dzisiaj przychodzimy Wam z pomocą i proponujemy listę sposobów, na jakie możecie pytać kogoś, o to, co u niego słychać.

How was your day? • Jak ci minął dzień?

Najprostszym i zarazem najpopularniejszym sposobem jest oczywiście proste pytanie „How was your day?”.

Is everything all right? • Czy wszystko w porządku?

Jeśli martwimy się o kogoś, chcemy wiedzieć czy na pewno wszystko jest u niego dobrze, możemy zadać pytanie „Is everything all right?”.

How have you been? • Jak się miewasz?

Pytanie „How have you been?” może okazać się świetnym sposobem na rozpoczęcie niezobowiązującej, towarzyskiej rozmowy w pracy czy na kawie ze znajomym.

What’s the scoop? • Co słychać?

Dość nieformalnym, ale wartym zapamiętania zwrotem jest „What’s the scoop?”, gdzie słówko scoop, w języku potocznym, oznacza informacje.

How are you feeling today? • Jak się dziś czujesz?

Pytania „How are you feeling today?” użyjemy zwłaszcza wtedy, gdy spotykamy się z kimś, kto ostatnio miał jakiś problem czy po prostu nie czuł się najlepiej.

Did your day go well? • Dobrze minął ci twój dzień?

Po ciężkim dniu w szkole, czy w pracy możemy zapytać członków naszej rodziny, o to jak minął ich dzień używając sformułowania  „Did your day go well?”

How are things going? • Jak idą sprawy?

Kiedy rozmawiamy z drugą osobą i nawiązujemy do jeszcze wcześniejszej konwersacji świetnie sprawdzi się pytanie „How are things going?”.

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.