Ile języków obcych znają największe gwiazdy?

Praca w świetle jupiterów – i to w różnych zakątkach globu! – oraz słynne wywiady na czerwonym dywanie – tak spędzają czas najsławniejsi. Ale, ale… by żyć pełnią życia niczym gwiazdy kina i sportu, trzeba mówić w językach obcych! 
 

 

Spójrz na listę 10 sław światowego formatu i zainspiruj się ich językową determinacją! Być może znajdziesz wśród nich swojego ulubieńca ze szklanego ekranu lub sportowych aren 🙂

10 najsławniejszych gwiazd – poliglotów

  1. Novak Djoković – serbski tenisista to numer jeden w naszym zestawieniu. Djoković zna aż 11 języków obcych! Począwszy od rodzimego języka serbskiego, Novak rozmawia płynnie po angielsku, francusku, niemiecku, włosku, hiszpańsku, arabsku, rosyjsku, japońsku, portugalsku, a nawet chińsku!

  2. Penelope Cruz – numerem dwa na naszej liście jest hiszpańska aktorka znana m.in z filmów Pedro Almodóvara. Mówi płynnie po hiszpańsku, angielsku, francusku, włosku, a to pewnie nie jej ostatnie słowo!

  3. Tom Hiddlestone – podium zamyka brytyjski aktor, znany m.in z roli w serii Avengers. Tom zna aż 6 języków, w tym jeden antyczny! Posługuje się angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, niemieckim i starogreckim!

  4. Viggo Mortensen – charyzmatyczny amerykański aktor duńskiego pochodzenia to także znany poliglota, który posługuje się płynnie 6 językami: angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, arabskim oraz duńskim.

  5. Diane Kruger – niemiecka aktorka i modelka, znana z roli Heleny w Troi Petersena, swobodnie posługuje się 3 językami: niemieckim, angielskim i francuskim, którego nauczyła się pracując na paryskim wybiegu.

  6. Christhoper Waltz– Austriak, poza tym, że jest wybitnym aktorem, jest również niezrównanym pasjonatem języków obcych. Płynnie posługuje się językiem niemieckim, angielskim, francuskim, a na potrzeby filmu – nawet mówił po włosku!

  7. Natalie Portman– urodzona w Jerozolimie amerykańsko -izraelska aktorka, to niesamowita pasjonatka podróży i nauki. Zna płynnie hebrajski, angielski, francuski, japoński, niemiecki oraz hiszpański.

  8. Salma Hayek – łatwość przyswajania języków obcych to jeden z wielu talentów meksykańskiej aktorki. Angielski, hiszpański, arabski, portugalski. Tymi językami posługuje się swobodnie Salma Hayek.

  9. Cristiano Ronaldo – jeden z najlepszych piłkarzy w historii, to także utalentowany poliglota, który poza zdobywaniem magicznych bramek, mówi w aż 4 językach obcych. Mówi po portugalsku, hiszpańsku, angielsku, a ostatnio nawet także włosku.

  10. Lucy Liu – amerykańska aktorka chińskiego pochodzenia uwielbia uczyć się nowych języków. Na jej koncie można zapisać już znajomość aż 5 języków obcych: mandaryński, angielski, włoski, hiszpański, japoński.

 

Chcesz poznać jeszcze więcej gwiazd poliglotów? Obejrzyj filmik

 

Marzysz o tym, aby mówić w 6 językach obcych niczym Shakira lub zostać językowym rekordzistą niczym Novak Djoković? Ty też możesz zostać poliglotą! Weź przykład z najlepszych i rozwiń swoje językowe skrzydła.

 

Postaw na kurs online, który pozwoli Ci na kompleksową naukę – tak, jak Ci wygodnie. 

 

Kurs języka angielskiego

 

 

 

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.