Angielski z Noblistą – technika Feynmana

Blog sposoby nauki metoda Feynmana

Czy wiesz kim był Richard Feynman?

To jeden z najwybitniejszych naukowców XX wieku, który jako teoretyk-fizyk z dziedziny elektrodynamiki kwantowej, otrzymał w 1965 roku nagrodę Nobla.

Ale co łączy sławnego Fizyka z nauką języka? Otóż opracował  on metodę nauki, zwaną “techniką Feynmana”, która w 3 prostych krokach przekazuje, jak się uczyć, by przyswoić wiedzę szybko i skutecznie.

Oto metoda Feynmanna w kontekście nauki języka.

1 krok: Wybierz zagadnienie, którego chcesz się nauczyć. Zapisz na kartce temat swojej nauki i opisz poniżej wszystko co wiesz w danej dziedzinie.

2 krok: Podczas pisania, opowiadaj o nim. Tłumacz niczym nauczyciel w szkole. Miejsca, których nie uda się wytłumaczyć stanowią Twoje luki w wiedzy. To one najskuteczniej wskażą Ci, co należy poprawić, a co już umiesz wystarczająco dobrze.

3 krok: Gdy już zrozumiesz dany temat na tyle, żeby móc go w pełni przekazać, spróbuj odnaleźć analogiczne przykłady i uprościć język. W im łatwiejszy sposób będzie potrafić przekazać skomplikowaną wiedzę – to oznacza, że lepiej ją rozumiesz.  

Do dzieła! Podejmij wyzwanie nauki z Multikurs.pl

Wypróbuj metodę Feynmanna w naszych kursach online!

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.