Angielski: gry i zabawy językowe idealne na Święta

 
językowe święta online

 

Grudzień, miesiąc językowych przyjemności! Jeśli myślisz, że świątecznych przygotowań nie można połączyć z bezbolesną nauką języka, jesteś w błędzie. Sprawdź, jaki prezent przygotowaliśmy dla Ciebie. Jeśli lubisz angielski, gry i zabawy językowe idealnie sprawdzą się w czasie świąt i spotkań rodzinnych.

 

Odliczamy do Świąt z kalendarzem adwentowym

Czy czujesz już klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nie możesz się ich doczekać? Będziesz codziennie sprawdzać, ile dni pozostało do Wigilii? Jeśli tak, mamy dla Ciebie idealną opcję: odliczaj dni z językowym kalendarzem adwentowym, który przygotowaliśmy! Nie dość, że będziesz na bieżąco z upływającymi dniami zbliżającymi nas do Świąt, to codziennie nauczysz się nowego słówka związanego ze Świętami!

 

W jakich językach jest dostępny nasz prezent?

W Twoje ręce oddajemy kalendarz adwentowy w trzech językach:

– w języku angielskim – pobierz »

–  po niemiecku – pobierz »

oraz w języku hiszpańskim – pobierz »

 

Jak przygotować językowy kalendarz adwentowy?

1. Wydrukuj kalendarz dwustronnie, najlepiej na kolorowo i na sztywnym papierze.

2. Połóż obie kartki kalendarza na dużej desce do krojenia.

3. Weź nożyk do papieru lub niewielki nóż kuchenny i ponacinaj krawędzie obrazków z 3 stron, tak aby powstały „okienka” gotowe do otwarcia.

4. Powieś kalendarz na ścianie. Codziennie odsłaniaj po jednym „okienku” i ucz się nowego świątecznego słówka!

Kalendarz możesz również wykorzystać do gry w memory z najmłodszymi członkami Rodziny. Dzieci na pewno ucieszą się ze wspólnie spędzonego czasu podczas językowej rozgrywki – będzie to idealny prezent do wspólnej nauki angielskiego.

 

Chcesz poznać więcej słów na każdą okazję, nie tylko od święta? Zapraszamy do naszego kursu angielskiego!

 

W co grać i bawić się podczas Świąt?

Jak miło spędzić świąteczny czas w gronie rodziny i przyjaciół? Oczywiście wśród gier i zabaw językowych. Również i w tym roku warto postawić na rozwijającą i angażującą całą rodzinę rozrywkę. Dlatego też prezentujemy gry i zabawy językowe, które przynoszą mnóstwo radości – nie tylko dzieciom! Bawcie się i świętujcie, łącząc przyjemne z pożytecznym. Jeśli waszym językiem, którego się uczycie, jest angielski, gry i zabawy językowe sprawdzą się wyśmienicie przy świątecznym stole!
 

 

Chcesz poznać angielski? Gry i zabawy językowe są idealne na Święta.

Świąteczne Memory / karty obrazkowe
Klasyk klasyków – gra memory, w którą możesz zagrać z młodszymi pociechami lub z dziećmi w wieku szkolnym. Lub ze wszystkimi domownikami. Sprawdźcie, ile frajdy przyniesie świąteczna edycja tej klasycznej gry. Świąteczne karty obrazkowe może pobrać tu »
 

Gra memory – jak grać w przygotowaną przez nas świąteczną wersję?

 1. Wytnij i ułóż memory losowo zapisaną stroną do dołu.
 2. Rozłóż je w prostokąt.
 3. Ciągnij po 2 karty.
 4. Postaraj się połączyć w pary obrazki i słówka angielskie, które je opisują.
Możesz też potraktować wycięte obrazki jako karty obrazkowe dla dzieci: pokazuj obrazki i wymawiaj na głos angielskie słówka.

 

Angielski: gry i zabawy świąteczne

Pakiet świątecznych gier i zabaw językowych możesz pobrać tu »

Świąteczna gra planszowa

 1. Przygotuj pionki i kostkę.
 2. Rzucaj kostką – gdy dotrzesz na wskazane pole, spróbuj nazwać to, co widzisz na obrazku, po angielsku. Sprawdź w słowniczku, czy masz rację!
 3. Jeśli odpowiedź jest prawidłowa, możesz pójść jedno dodatkowe pole do przodu (sprawdź, czy na pewno warto!). Uważaj na pola ze zdarzeniami specjalnymi. Kto pierwszy dotrze do mety, ten wygrywa!

Angielskie świąteczne bingo 

Wydrukuj i rozdaj dzieciom karty do gry w bingo.
Wraz z dziećmi przygotujcie gry do karty – wpiszcie 9 wybranych słów (jedno na kratkę). Jeśli nie znacie słówek, sprawdźcie tłumaczenie w słowniku.
Wyczytuj wyrazy z listy.
Wygrywa to dziecko, które jako pierwsze wykreśliło trzy wyrazy w wierszu lub kolumnie.

 

Kultowa gra Snakes and ladders

 1. Wydrukuj, wytnij i złóż cztery strony z planszą do gry. Przygotuj pionki i kostkę.
 2. Grę rozpoczyna osoba, która wyrzuciła największą liczbę oczek.
 3. W każdej turze gracze przesuwają pionki o liczbę wyrzuconych oczek.
 4. Jeśli gracz stanie na głowie węża – cofa się do pola z jego ogonem. Jeśli gracz stanie na polu z dolnym końcem drabiny – wspina się po niej.
 5. Grę wygrywa pierwszy na mecie.
 

Świąteczne krzyżówki po angielsku

Oczywiście zabawa i świąteczne lenistwo dla wielu mogą nigdy nie mieć końca. Jednak gdy dojdziecie do wniosku, że czas odrobinę pogłówkować, możecie sięgnąć po krzyżówki – tradycyjne i obrazkowe.
 
Wesołych Świąt życzy zespół Multikurs.pl!

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.