7 sposobów na skuteczną naukę języka w domu!

Blog sposoby nauki w domu

Siadając do nauki języka późnym wieczorem, zapewne zastanawiasz się nieraz, jak wyglądałyby Twoje postępy, gdybyś lepiej zarządzał swoim czasem. Dzień pełen pracy, domowych zajęć, spotkań, to wszystko sprawia, że pod koniec dnia jesteś zbyt zmęczony i zdekoncentrowany, by efektywnie uczyć się języka. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym Twój rytm dobowy może wyglądać zupełnie inaczej. Sprawdź 7 przepisów na skuteczną naukę w domu i poza nim.

Po pierwsze: optymalizacja – miej czas pod kontrolą

Efektywne planowanie to pierwszy krok do realizacji celu. Ustal swój harmonogram dnia. Dzięki niemu nauczysz się  generować wolny czas już po powrocie do domu. Ułóż ścieżki do osiągnięcia celu i idź wyznaczoną drogą.

Trzymanie się wytycznych sprawia, że codzienna mobilizacja w nauce języka jest o wiele łatwiejsza do osiągnięcia.

Po drugie: godzina nauki dziennie – inspiruj się najlepszymi

Regularność. Ten wyraz przywodzi na myśl wyniki legendarnych sportowców, którzy dzięki swoim ciężkim treningom osiągnęli wspaniałe rezultaty. Jednak wytrwałość i systematyczność to nie tylko domena sportu. Przekładając to na Twoje potrzeby, wystarczy tylko 60 min codziennej nauki, by już po miesiącu widzieć wymierne efekty. Zaplanuj swój czas. I ciesz się nowymi możliwościami.

Po trzecie: log out – wyloguj się do życia

Aby uzyskać wysoki poziom koncentracji, zadbaj o swoje otoczenie. Nie pozwól by podczas przyswajania wiedzy znalazła się jakakolwiek rzecz, która mogłaby wytrącić Cię z rytmu nauki. Odłóż na ten czas media społecznościowe. Wyłącz telewizor. Przełóż mniej ważne sprawy. Czas poświęcony na naukę w przyszłości zaprocentuje.

Po czwarte: urozmaicaj naukę zabawą

Czytaj, słuchaj, graj, oglądaj! Nauka to nie tylko książki. By uczyć się w sposób, który sprawia przyjemność, nie zmuszajmy się do ślęczenia nad słownikiem. Oglądanie seriali z napisami, tłumaczenie tekstów piosenek, granie w obcojęzyczne gry. To wszystko sprawia, że podświadomie wchłaniasz obcy język i korzystasz z niego poprzez zabawę.

Po piąte: wciągnij w to najbliższych

Zaraź swoją pasją innych! Jeśli masz w domu kogoś, z kim mógłbyś lub mogłabyś przećwiczyć scenki dialogowe, zaproponuj! Poproś! Cieszcie się wspólnie praktyką języka i wcielcie się w role obcojęzycznych native. Brzmi niedorzecznie? Przeciwnie!  To ćwiczenie pozwala oswoić się z wymową języka oraz z przekazywaniem informacji w sytuacjach losowych.

Po szóste: kreatywność

Chcesz błyskawicznie nauczyć się podstaw nowego języka? Niech wkroczy Twoja wyobraźnia! Oznacz wszystkie przedmioty w swoim domu naklejką z opisem. To sposób nieco archaiczny, ale jakże skuteczny! Przenieś swój dom w inny zakątek świata za pomocą obcych słówek i zapamiętaj wszystko co w nim się znajduje.

Po siódme: ucz się gdziekolwiek jesteś

Co jeśli jesteś poza domem? Kurs języka online to możliwość dostępu do wiedzy 24/7 z każdego miejsca na świecie. Wystarczy dostęp do Internetu i już! W autobusie, w aucie, w tramwaju. Zawsze znajdziesz chwilkę na zrobienie krótkiej lekcji. A czas? Już wiesz, że z Multikurs.pl masz go zawsze pod kontrolą! Zobacz więcej.

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.