5 sprytnych językowych trików

dzięki którym nauczysz się języka szybko i bez problemów!

Blog sposoby nauki triki językowe

1. Słówko dnia – codziennie nowe!

Zacznij (lub zakończ, zależy to od Ciebie) dzień poznaniem jednego nowego słówka. Ze słownika, podręcznika lub aplikacji mobilnej do nauki słówek. Po krótkim czasie zobaczysz już pierwsze efekty.

2. Językowe karteczki w Twoim domu

Chcesz się nauczyć nazywać to, co Cię otacza? Tłumacz i nazywaj to, co widzisz wokół siebie – stół, lustro, krzesło, telewizor… Napisz tłumaczenie na samoprzylepnej karteczce i spoglądaj przy okazji. Gdy już zapamiętasz, możesz zdjąć karteczkę 🙂

3. Film albo ulubiony serial w języku obcym

To dwa w jednym: uczysz się i relaksujesz jednocześnie. Ale jeśli jeszcze dodatkowo zapiszesz kilka nowych słówek i zwrotów, a potem je powtórzysz – czegóż chcieć więcej?

4. Książka dla dzieci w języku obcym

Przeraża Cię czytanie całej powieści w oryginale? Zacznij od bajek! „Brzydkie kaczątko” albo „Czerwony kapturek” to przyjemna i pouczająca lektura dla osoby uczącej się języka 🙂 A jeśli jeszcze znajdziesz wersję z dodatkowym nagraniem audio – tym lepiej!

5. Karteczki z nowymi słowami na lustrze

Albo lodówce – ważne, aby było to miejsce, na które patrzysz codziennie. Powieś tam karteczki z tymi słowami/ zwrotami, które akurat chcesz zapamiętać.

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.