Kursy intensywne

Przejrzyj przewodnik po kursach intensywnych i zacznij skuteczną naukę już dziś!

1. Nie trać motywacji do nauki

a) Cel dnia
b) Raport tygodniowy
c) Ranking


2. Jak się uczyć z kursami intensywnymi 

a) Ekran startowy
b) Budowa lekcji 
c) Scenariusz nauki


3. Testy i certyfikat

a) Testy
b) Certyfikat 


4. Szczegółowy opis kursów intensywnych
5. Intensywny kurs gramatyki

1. Nie trać motywacji do nauki

Chcesz w końcu nauczyć się języka, ale masz wrażenie, że wciąż zaczynasz od początku? Brak Ci motywacji do kolejnych prób? Wyznaczony cel dnia oraz raport tygodniowy zmobilizują cię do regularnej pracy.

a) Cel dnia

Jest to liczba punktów, którą należy zdobyć każdego dnia wykonując ćwiczenia w kursie. W zależności od ilości czasu, który zamierzasz poświęcić na codzienną, regularną naukę, masz do wyboru następujące warianty celu dnia:

– 50 pkt/dzień (zajmie Ci to kilka minut dziennie),
– 100 pkt/dzień (minimum kwadrans dziennie),
– 200 pkt/dzień (około 30 minut dziennie),
– 500 pkt/dzień (około 60 minut dziennie). 

Uwaga: czas potrzebny na realizację danego celu jest orientacyjny i może się znacząco różnić w zależności od poziomu znajomości danego języka.

b) Raport tygodniowy

Aby na bieżąco kontrolować swoje postępy w kursie otrzymuj w każdy poniedziałek raport ze swoimi postępami w kursie. Znajdziesz w nim np. datę ostatniego logowania i ilość zdobytych punktów w tygodniu. Wysyłkę raportu możesz uruchomić w ustawieniach kursu.

c) Rankingi

Za każdy poprawnie wykonany przykład w ćwiczeniach zdobywasz 2 punkty (za ćwiczenia na wpisywanie – 3 punkty). Zdobądź jak najwięcej punktów, bądź wysoko w rankingu i zdobywaj cenne nagrody w cyklicznych konkursach! 

2. Jak się uczyć z kursami intensywnymi

a) Ekran startowy

Pomoc kursy intensywne
Pomoc kursy intensywne

b) Budowa sekcji

W skład każdego kursu intensywnego wchodzi kilkanaście tematycznych sekcji ułożonych wg stopnia trudności. Każda sekcja podzielona jest na kilka mniejszych jednostek – lekcja. Dzięki ich różnorodności, za każdym razem ćwiczysz inne umiejętności językowe, np. rozumienie ze słuchu, pisanie, czytanie, wymowę.

Pomoc kursy intensywne

Rodzaje lekcji wraz z ćwiczonymi umiejętnościami:

– dialogi – uczą niezbędnych słówek i zwrotów oraz pozwalają na interaktywne odgrywanie ról,
– listy słówek – pomagają opanować nowe słówka i kolokacje, doskonalą rozumienie ze słuchu oraz uczą poprawnej pisowni i wymowy,
 słówka dodatkowe – dodatkowe słownictwo, uzupełniają materiał lekcji o przydatne zwroty i wyrażenia,
– prezentacje – w oparciu o ilustracje w przyjemny i prosty sposób uczą słownictwa, rozumienia ze słuchu, a także poprawnej pisowni,
– nagrania dźwiękowe i filmy – ćwiczysz rozumienie ze słuchu, poprawną wymowę słówek i zwrotów, poznajesz słownictwo i gramatykę,
– gramatyka – zagadnienia wraz z przykładami i ćwiczeniami uczą praktycznego zastosowania reguł gramatycznych w zdaniach,
– pisanie/wypowiedź pisemna – wzory tekstów w języku obcym wraz z tłumaczeniem oraz zadania, które uczą umiejętności pisania krótkich tekstów, na przykład  e-maili, CV czy ogłoszeń,
– ciekawostki – teksty zawierające informacje na temat kultury, zwyczajów oraz stylu życia w danym kraju.

W każdej lekcji znajduje się kilka zakładek. W każdej z nich znajduje się inne ćwiczenie związane z przerabianym tematem lekcji. Szczegółowy opis ćwiczeń znajdziesz tutaj. Zalecamy wykonywanie kursu zgodnie z kolejnością. Treść kursu jest ułożona zgodnie z poziomem trudności, dzięki czemu stopniowo będziesz poznawać coraz trudniejsze zagadnienia. Z uwagi na dużą ilość materiału w kursie, proponujemy podzielić wykonanie każdej z nich na kilka sesji (2,3). Jeśli pominiesz lekcję lub całą sekcję tematyczną, nie zostaną one wliczone do Twoich postępów. Postaraj się uzyskać 80% poprawności każdej sekcji. Jeśli poziom wykonania sekcji będzie mniejszy, wróć do niej za kilka dni i wykonaj ponownie poszczególne lekcje.

c) Scenariusz nauki

Zalecamy wykonywanie kursu zgodnie z kolejnością. Treść kursu jest ułożona  zgodnie z poziomem trudności, dzięki czemu stopniowo będziesz poznawać coraz trudniejsze zagadnienia. Z uwagi na dużą ilość materiału w kursie, proponujemy podzielić wykonanie każdej z nich na kilka sesji (2,3). Jeśli pominiesz lekcję lub całą sekcję tematyczną, nie zostaną one wliczone do Twoich postępów. Postaraj się uzyskać 80% poprawności każdej sekcji. Jeśli poziom wykonania sekcji będzie mniejszy, wróć do niej za kilka dni i wykonaj ponownie poszczególne lekcje.

3. Testy i certyfikat językowy

a) Testy

Po każdych sześciu sekcjach kursu wykonaj dwa testy sprawdzające znajomość nowo poznanego materiału. Jeden test sprawdza Twoje umiejętności leksykalne, a drugi – gramatyczne. Jeśli uzyskasz 80% z testów, dobrze opanowałeś materiał!

Pomoc kursy intensywne

b) Certyfikat

Po ukończeniu 80% kursu możesz otrzymać certyfikat potwierdzający znajomość języka na poziomie odpowiadającym poziomowi kursu. Zakładka z testem końcowym pojawi się w strefie kursanta.

Składa się on z 60 pytań zamkniętych, po dwadzieścia pytań z gramatyki, słownictwa i sytuacji komunikacyjnych. Po zaliczeniu testu możesz pobrać i wydrukować swój certyfikat językowy.

4. Szczegółowy opis

Jeśli potrzebujesz więcej informacji dot. kursów intensywnych wejdź na stronę szczegółowy opis kursów intensywnych

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.