Jak działają powtórki w Multisłówkach?

Poznaj lepiej System Inteligentnych Powtórek i sprawdź, dlaczego jest on taki skuteczny!

1. Wykonywanie powtórek – podstawa skutecznej nauki
2. Jak powtórki działają  praktyce
3. Teoria dot. Systemu Inteligentnych Powtórek
4. Więcej informacji o kursie MultiSłówka


1. Wykonywanie powtórek – podstawa skutecznej nauki

Wykonywanie regularnych, wyznaczanych przez program powtórek jest najważniejszym elementem nauki, dlatego przy każdym wejściu do kursu (poza pierwszą sesją) należy rozpocząć naukę właśnie od nich. Do powtórek trafiają wszystkie słówka dodane do nauki w module nauka nowego materiału. Od wystawianych ocen znajomości tych słówek zależy częstotliwość ich występowania w kolejnych dniach.

2. Jak to działa w praktyce

Wykonując powtórki Użytkownik ocenia swoją znajomość danego słówka. Na podstawie oceny (stopnia znajomości) słowa, system wyznacza najlepszy termin kolejnej powtórki uwzględniając podział pamięci na krótko- i długotrwałą.

Dodanie słówek do powtórek

Słówka do powtórek są dodawane przez Użytkownika w module Nauka nowego materiału. Po wybraniu poziomu i kategorii słówek, Użytkownik wybiera których słówek chce lub potrzebuje się nauczyć. Po dodaniu ich do nauki następnego dnia trafią one do powtórek.

Pomoc jak działają powtórki

Słówka w powtórkach na dziś

W powtórkach na dziś znajdują się słówka, które dzień wcześniej zostały dodane do nauki lub których powtórka została wyznaczona na dzisiaj.  

Pomoc jak działają powtórki

Ocena znajomości słówek

Aby system prawidłowo wyznaczył termin kolejnej powtórki, Użytkownik musi ocenić swoją znajomość danego słowa.

Pomoc jak działają powtórki

Do wyboru mamy 4 warianty:

Nie pamiętam – błędna odpowiedź lub jej brak. Słówko będzie powtarzane w cyklu do czasu, aż je zapamiętasz i ocenisz na  3 lub 4. W kolejnych dniach to słówko będzie często powtarzane.
Słabo –  odpowiedź z małym błędem lub literówką. Słówko będzie powtarzane w cyklu do czasu, aż je zapamiętasz i ocenisz na 3 lub 4. W kolejnych dniach słówko będzie często powtarzane.
Dobrze – poprawna odpowiedź, ale podana po chwili zawahania. Słówko pojawi się w powtórkach za jakiś czas.
Bardzo dobrze – poprawna odpowiedź podana bez wahania. Słówko zostanie uznane za nauczone i nie będzie już dodawane do powtórek.

3. Trochę teorii

Nauka z kursem MultiSłówka oparta jest na wyjątkowym Systemie Inteligentnych Powtórek. Za działanie systemu odpowiada unikalny algorytm, który dostosowuje się do użytkownika i w oparciu o analizę jego wyników w nauce wyznacza optymalne terminy powtórek.

Algorytm jest cały czas rozwijany i jak pokazuje doświadczenie tysięcy zadowolonych Użytkowników, przynosi wymierne efekty. W stosunku do istniejących algorytmów opiera się na kilku bardzo istotnych innowacjach. Przede wszystkim został wprowadzony podział pamięci na pamięć krótkotrwałą (STM – Short Term Memory) i długotrwałą (LTM – Long Term Memory), co przekłada się na wyliczany czas odpoczynku dla każdego słówka w zależności od jego trudności oraz stopnia przyswojenia, co o wiele lepiej odzwierciedla proces nauki podczas wykonywania powtórek.

4. Więcej informacji o kursie MultiSłówka

Chcesz się dowiedzieć więcej o kursie MultiSłówka? Przejdź na stronę jak się uczyć z MultiSłówkami.

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.