Wykorzystaj szansę. Do końca tygodnia kursy 50% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: CHANCE50
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pomoc

Intensywny kurs gramatyki

Intensywny kurs gramatyki, dzięki przystępnie przedstawionemu materiałowi podzielonemu na cztery stopnie trudności, jest doskonałym programem do nauki gramatyki języka angielskiego dla początkujących i średnio zaawansowanych. Osoby na poziomie średnio zaawansowanym będą mogły powtórzyć materiał z poziomu podstawowego oraz poznać nowe zagadnienia z poziomu ponad średnio zaawansowanego. Podręcznik już od początku nauki jest dostępny w całości, dlatego wybór rozdziałów i zagadnień należy w pełni do użytkownika. Początkującym radzimy rozpocząć naukę od przeczytania pierwszych rozdziałów Podręcznika (poświęconych składni, przedimkom oraz rzeczownikom) i rozwiązania przyporządkowanych im ćwiczeń, w kolejności zaproponowanej w programie.

Spis treści:

1. Wersje wypróbuj
2. Intensywny kurs gramatyki
3. Uruchamianie kursu
4. Podręcznik
5. Rodzaje ćwiczeń
6. Postępy i rankingi
7. Testy poziomów i certyfikat
8. Testy gramatyczne
9. Ustawienia
10. Słownik
11. Ważne informacje

Wersje Wypróbuj

Każdy kurs można wypróbować za darmo. Wystarczy w opisach kursów kliknąć żółty przycisk Wypróbuj lub button znajdujący się w opisie kursu w zakładce „O kursie” oraz „Wypróbuj”. Użytkownik uzyska bezpłatnu dostęp do jednego zagadnienia i ćwiczeń do niego przypisanych przez dwa dni. Po upływie tego czasu użytkownik może przedłużyć swój abonament opłacając kurs. 

Intensywny kurs gramatyki

Intensywne kursy gramatyki to nowoczesny, skuteczny i wygodny sposób nauki języków obcych. Kursy kładą nacisk na szybką i skuteczną naukę gramatyki.  Kursy uczą języka od podstaw (A1) do poziomu średnio zaawansowanego (B2). Dzięki odpowiednio dobranemu materiałowi mogą służyć jako uzupełnienie nauki języka obcego w szkole, na studiach lub podczas lekcji prywatnych. Są także dużą pomocą dla samouków oraz osób, które przygotowują się do zdawania egzaminu maturalnego. 

W skład kursu wchodzą:

  • Podręcznik rozbudowane repetytorium składające się ze 110 zagadnień gramatycznych z licznymi przykładami
  • Ćwiczenia – 550 ćwiczeń, które uczą praktycznego wykorzystania zasad gramatycznych – podzielone na poziomy zaawansowania oraz rodzaje ćwiczeń
  • Postępy i rankingi– dział, w którym użytkownik będzie mógł zobaczyć swoje statystyki związane z kursem oraz porównać swoje wyniki z osiągnięciami innych użytkowników
  • Testy gramatyczne – służące do sprawdzania znajomości gramatyki
  • Ustawienia – miejsce, w którym każdy użytkownik będzie mógł dostosować pewne elementy kursu do własnych potrzeb
  • Słownik – osobna aplikacja, wygodne narzędzie do szybkiego odnajdywania nieznanych słów i wyrażeń. 

Uruchamianie kursu

W celu uruchomienia kursu, należy zalogować się na stronie, wejść w zakładkę Twoje kursy i kliknąć w nazwę odpowiedniego kursu. Kurs otwiera się w tym samym oknie. 

Podręcznik

Podręcznik to multimedialne repetytorium gramatyki. Materiał podzielono na rozdziały oraz zagadnienia, którym przyporządkowano bazę ćwiczeń sprawdzających i utrwalających wiedzę. Poszczególne zagadnienia zostały przystępnie omówione i zilustrowane licznymi przykładami. Treść Podręcznika przedstawiono w postaci hipertekstu (obsługa podobna do stron internetowych), co ułatwia poruszanie się między rozdziałami oraz drukowanie wybranych fragmentów.


Rodzaje ćwiczeń

W menu Ćwiczenia znajduje się lista rozdziałów. Po wybraniu rozdziału rozwinie się lista zagadnień gramatycznych Jest ona spójna z tematami omówionymi w Podręczniku. Pod każdym zagadnieniem widoczne będą przypisane do niego ćwiczenia. Po prawej stronie pojawi się również poziom trudności każdego zadania.

Każde ćwiczenie to zestaw 8-15 przykładów. Podczas ich rozwiązywania możemy wspomóc się Podręcznikiem i Słownikiem

 Wybór odpowiedzi – należy wskazać prawidłową odpowiedź spośród kilku możliwych do wyboru;

 Wpisywanie – polega na uzupełnieniu luk w zdaniach zgodnie z poleceniem;

 Układanie zdania – z podanych wyrazów trzeba ułożyć poprawne gramatycznie zdanie. Jeśli na ekranie pojawia się Kosz, oznacza to, że wśród podanych wyrazów niektóre są zbędne. W ćwiczeniach, w których trzeba wykorzystać wszystkie wyrazy, Kosz się nie pojawia;

 Przeciąganie – na ekranie pojawia się tekst z lukami, w które dopasować należy np. brakujące przyimki;

 Łączenie w pary – wyrazy znajdujące się w lewej kolumnie należy połączyć z odpowiadającymi im słowami z prawej kolumny lub odwrotnie. 

Postępy i rankingi

Zakładka Postępy i rankingi umożliwia każdemu użytkownikowi sprawdzenie swoich indywidualnych statystyk, takich jak procent ukończenia kursu, procent ukończenia ćwiczeń na danym poziomie, ilość dni nauki oraz ilość odbytych sesji w kursie. Użytkownik znajdzie tam również tak zwane Zagadnienia trudne, czyli takie zagadnienia, które sprawiły mu największy kłopot, a procent ich ukończenia nie jest większy niż 60%. W naszym kursie wprowadziliśmy również element współzawodnictwa, którym jest ogólny ranking użytkowników. Im więcej ćwiczeń wykonasz, tym wyżej w rankingu się znajdziesz. 

Testy poziomów i certyfikat


W dziale Postępy i rankingi użytkownik odnajdzie również zakładkę Testy poziomów i certyfikat, w której znajdują się informacje dotyczące dostępnych testów oraz unikalnego certyfikatu, który można otrzymać po zakończeniu nauki:

  • testy sprawdzające – są dostępne w menu Postępy i rankingi. Służą do sprawdzenia, czy użytkownik opanował materiał z wybranego poziomu nauki, A1-A2, B1-B2.
  • test końcowy – analogicznie do testu sprawdzającego, dotyczy jednak całości materiału i dostępny jest dopiero wówczas, gdy użytkownik ukończy kurs w minimum 80%. Zaliczenie testu końcowego równoznaczne jest z otrzymaniem certyfikatu przez użytkownika. Aby zaliczyć test, poprawność odpowiedzi musi wynosić nie mniej niż 60%. Wszystkie testy zbudowane są na wzór ćwiczenia Wybór odpowiedzi, posiadają od 80 do 100 zadań. 

Testy gramatyczne

Testy są podsumowaniem wiedzy zdobytej na przestrzeni każdego rozdziału. Są dostępne w osobnym menu Testy, Służą ćwiczeniu zagadnienia lub materiału zgromadzonego na przestrzeni całego rozdziału w dowolnej chwili wybranej przez użytkownika. Ich wyniki nie mają wpływu na postępy w kursie. Informacje o testach sprawdzających i końcowym znajdują się w podrozdziale Testy poziomów i certyfikat

Ustawienia

Nasz kurs daje użytkownikowi możliwość wprowadzenia pewnych zmian dotyczących funkcjonowania oraz ogólnego wyglądu kursu. Klikając w przycisk Ustawienia otworzy się okno, które pozwoli użytkownikowi na: rozróżnianie wielkich i małych liter oraz rozróżnianie zasad interpunkcji (obydwie opcje są przydatne 
w ćwiczeniach na Wpisywanie).

Dodatkowo umieściliśmy możliwość zmiany tła w kursie. Do wyboru jest 5 różnych wariantów tła, tło klasyczne oraz opcja dodania własnego tła.

Słownik

To osobna aplikacja dostępna na platformie multikurs.pl, która umożliwi użytkownikowi sprawdzenie słówek oraz zwrotów, których znaczenia nie jest pewien. Dostęp do słownika jest wliczony w koszty poniesione przy zakupie kursu i nie wymaga dodatkowych opłat. 

Ważne informacje 

Wielkość liter i interpunkcja

Jeśli użytkownik uprzednio nie wprowadzi zmian w Ustawieniach kursu, program będzie sygnalizował błąd, kiedy użytkownik nie będzie stosował się do reguł użycia wielkich litera oraz znaków interpunkcyjnych. Dlatego podczas rozwiązywania ćwiczeń należy zwracać uwagę na staranność wypowiedzi pisemnej i jej zgodność z obowiązującymi zasadami ortografii. 

Drukowanie

Użytkownik ma możliwość wydrukowania treści każdego zagadnienia dostępnego w podręczniku oraz każdego ćwiczenia na Wpisywanie za pomocą przycisku Drukuj znajdującego się po prawej stronie ekranu.

Nie jesteś pewien, czy warto kupić?
WYPRÓBUJ WSZYSTKIE NASZE KURSY ZA DARMO
Szybka rejestracja Minimum formalności
Dostęp do wszystkich
kursów za darmo
Bez ukrytych płatności
Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE