Aplikacja mobilna Multisłówka

Aplikacja MultiSłówka jest mobilną wersją kursów z serii MultiSłówka. Dzięki niej możesz skutecznie uczyć się słówek gdzie chcesz i kiedy chcesz, nawet bez dostępu do internetu. Wystarczy ściągnąć aplikację na swój telefon lub tablet z Androidem i rozpocząć naukę!

Aplikację możesz pobrać tutaj

Odpowiedzi na najważniejsze pytania znajdziesz w dziale FAQ

1. Mam już konto na multikurs.pl. Co mam zrobić, aby korzystać z moich kursów w telefonie?
2. Czy będę mógł korzystać z kursu w serwisie www, jeśli zarejestruję konto w aplikacji?
3. Czy mogę korzystać z aplikacji bez połączenia z Internetem (będąc offline)?
4. Czy powtórki wykonane w aplikacji będą uwzględniane w kursie na platformie?

Jeśli chcesz zapoznać się z pełnym opisem aplikacji MultiSłówka przejdź do działu OPIS DZIAŁANIA.

1. Instalacja i logowanie
2. Ekran aplikacji – opis najważniejszych funkcji
3. Szczegółowy opis modułów


FAQ – najczęściej zadawane pytanie

1. Mam już konto na multikurs.pl. Co mam zrobić, aby korzystać z moich kursów w telefonie?

Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację MultiSłowka na swój telefon lub tablet i zalogować się na swoje konto. Pamiętaj, aby użyć takich samych danych do logowania.

2. Czy będę mógł korzystać z kursu w serwisie www, jeśli zarejestruję konto w aplikacji?

Tak, posiadając jedno konto możemy z niego korzystać zarówno w serwisie jak i w aplikacji.

3. Czy mogę korzystać z aplikacji bez połączenia z Internetem (będąc offline)?

Tak, z aplikacji można korzystać offline. W takiej wersji nie będą jednak dostępne odsłuchy słówek oraz zdjęcia. Z uwagi na ilość zajmowanego miejsca, nie są one instalowane w pamięci urządzenia. Należy też pamiętać, że przy braku połączenia internetowego nie następuje synchronizacja aplikacji z kursem dostępnym na platformie multikurs.pl.

4. Czy powtórki wykonane w aplikacji będą uwzględniane w kursie na platformie?

Tak, dzięki pełnej synchronizacji na bieżąco będą się aktualizowały powtórki, słówka dodane do nauki, postępy i rankingi. Należy tylko posiadać na urządzeniu mobilnym połączenie z Internetem. W przypadku korzystania z aplikacji offline pełna synchronizacja dokona się przy pierwszym uruchomieniu kursu będąc połączonym do Internetu.


OPIS DZIAŁANIA – korzystanie z aplikacji krok po kroku

1. Instalacja i logowanie

Instalacja aplikacji 
Zaloguj się do google play i wyszukaj aplikację Multisłowka, a następnie zainstaluj ją na swoim urządzeniu mobilnym.

Pierwsze uruchomienie
Po instalacji znajdziesz w aplikacji wgrane wersje demo kursów do nauki angielskiego i niemieckiego. Aby dodać inne języki wybierz żółty plus i wybierz interesujące Cię języki.

Wersja próbna
Możesz korzystać z wersji próbnej każdego z kursów. Znajdziesz w niej kilka tematycznych paczek ze słówkami. Aby uzyskać dostęp do większej ilości paczek słówek w ramach wersji próbnej zaloguj się. 

Rejestracja/ logowanie
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem i chcesz skorzystać z większej ilości paczek i funkcjonalności załóż darmowe konto w aplikacji [zaloguj się -> zarejestruj się]. Możesz się zarejestrować tradycyjnie albo przez facebooka.

Logowanie
Po zalogowaniu otrzymasz dostęp do większej ilości paczek i funkcjonalności w kursie nauki słówek. Aby się zalogować, przejdź do sekcji logowania, znajdującej się na ekranie z wyborem kursu lub wybierz Zaloguj na liście menu kursu. Jeśli posiadasz już konto na multikurs.pl, użyj tych samych danych do logowania.

Nowy użytkownik
Z wersji próbnej każdego z kursu możesz korzystać będąc niezalogowanym. Aby uzyskać dostęp do większej ilości funkcjonalności oraz do większej ilości paczek, zaloguj się.

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na multikurs.pl, załóż konto poprzez wypełnienie danych rejestracji.

2. Ekran aplikacji – opis najważniejszych funkcji

Rankingi
Rankingi są dostępne po zalogowaniu. W aplikacji są dostępne 2 rodzaje rankingów:

a) Ranking powtórek jest powiązany z rankingami w kursach na platformie. W aplikacji możesz wybrać jeden z zakresów czasowych: ostatnie 7 dni, ostatnie 30 dni, ogólny (cały czas).

b) Ranking gier – na podstawie ilości punktów zdobytych w grach (Memory, Photo name, Quiz). Aby móc korzystać z rankingu musisz być podłączony do systemu Gry Play (w trakcie wejścia w rankingi system zapyta o zgodę na dołączenie do gier).

Elementy związane z nauką  
Najważniejsze  w kursie są moduły związane bezpośrednio z nauką, tj. powtórki oraz nauka nowych słówek. Aby dowiedzieć się więcej o skutecznej metodzie nauki zajrzyj na stronę jak się uczyć z MultiSłówkami.

Gry  
Aby jeszcze lepiej utrwalić słówka z kursu, możesz grać w gry językowe. Do wyboru masz jedną z trzech gier: Memory, Photo name, Quiz. Aby odblokować dostęp do wszystkich gier oraz dodatkowych filtrów słówek, zaloguj się lub skorzystaj z pełnej wersji kursu.

3. Szczegółowy opis modułów

Nauka nowych słówek

Wybór kategorii
Po wyborze modułu Nauka nowych słówek możesz wybrać kategorię tematyczną słówek, jakich chcesz się uczyć. Możesz też skorzystać z paczek rekomendowanych (są to paczki proponowane na postawie Twoich ostatnich postępów). Jeśli korzystasz z wersji próbnej jako użytkownik niezalogowany, nie masz możliwości wyboru kategorii tematycznej – przechodzisz od razu ekranu z wyborem paczek do nauki.

Wybór paczki
Po wyborze odpowiedniej kategorii przechodzisz do ekranu z wyborem konkretnej paczki słówek. Wszystkie paczki są oznaczone poziomami (od poziomu A1 – poziom początkujący, do poziomu C2 – poziom zaawansowany). Po dodaniu słówek do nauki przy nazwie paczki pojawi się ilość słówek jakie dodałeś do nauki.

Ekran nauki słówek

Prezentacja
W prezentacji możesz dodawać słówka do nauki (powtórek). Po wejściu do modułu możesz:
a) dodać słówko do nauki (pojawi się ono następnego dnia w powtórkach),
b) pominąć słówko (nie trafi do powtórek i nie będziesz go powtarzać).

Dodatkowo, poprzez kliknięcie odpowiedniej ikony możesz uruchomić odsłuch słówka (zdania) oraz zobaczyć tłumaczenie zdania.

Dodaj wszystkie
Możesz pominąć prezentację i dodać od razu wszystkie słówka do powtórek. Aby to zrobić wybierz „Dodaj wszystkie słówka do powtórek”.

Ćwiczenia utrwalające
Po dodaniu minimum 4 słówek z danej paczki do powtórek, uaktywnią Ci się ćwiczenia utrwalające. Wykonaj je, aby jeszcze lepiej poznać nowe słówka.

Powtórki

Wykonywanie powtórek
Regularne wykonywanie powtórek to najważniejsza część kursu. Wszystkie słówka w powtórkach podzielone są na cykle (małe partie słówek, dzięki którym jeszcze lepiej je zapamiętasz). Standardowo, w 1 cyklu powtórek znajduje się 25 słówek. Ich ilość możesz zmienić w ustawieniach. Aby wykonać powtórkę, sprawdź tłumaczenie prezentowanego słówka (kliknij w fiszkę ze słówkiem), a następnie oceń swoją jego znajomość. Możesz je ocenić następująco:
– nie pamiętam (słówko będzie często się pojawiać w powtórkach, dzięki czemu szybko je zapamiętasz),
– słabo (słówko będzie się od czasu do czasu pojawiać w powtórkach, dzięki czemu lepiej je zapamiętasz),
– pamiętam (słówko będzie pojawiać się rzadko w powtórkach, dzięki czemu go nie zapomnisz).

Jeśli nie chcesz, aby dane słówko pojawiało się więcej w powtórkach, możesz je usunąć z powtórek (ikonka w prawym górnym rogu). 

Ćwiczenia utrwalające
Po wykonaniu minimum jednego cyklu powtórek będziesz mógł wykonać dodatkowe ćwiczenia utrwalające. Będą się w nich pojawiać słówka z wykonanych w danym dniu powtórek.

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.