Zarządzanie czasem w nauce języka

Zegarek na lewej ręce zarządzanie czasem
 

Żyjemy w czasach, w których pośpiech to naturalny tryb funkcjonowania. Na każdym kroku próbujemy jak najefektywniej organizować swój czas i siebie w czasie. Eksploatujemy każdy dzień do granic możliwości w ciągłym przeświadczeniu, że wciąż jest za mało czasu. Jak zatem sprawić, by nauka języka nie była stratą cennych minut? Postaw na to, co istotne. Poznaj 5 sposobów na zarządzanie czasem i usprawnij swoją naukę.

 

Unikaj rozpraszaczy – to złodzieje cennych minut.

 

Ile to już razy obiecywaliśmy sobie, że wieczorem przysiądziemy do nauki? Nieraz byliśmy już gotowi, wygodnie ułożeni w fotelu (ze słownikiem w gotowości), gdy nagle nasz telefon rozpalił się do czerwoności. Jedno powiadomienie, drugie, trzecie. Konwersacja ze znajomymi, memy, linki. To wszystko powodowało, że nasza uwaga przekierowywała się na rzeczy mniej istotne, a koncentracja i chęć do nauki spadała do minimum. Co w takich sytuacjach robić? To proste. Na czas nauki, wyłączaj wszelki sprzęt, który może spowodować Twoją nieuwagę. Twój cel jest najważniejszy. Rzeczy mniej ważne odłóż po prostu na później. Przekonasz się, że zarządzanie czasem nie jest takie trudne.

 

Ucz się gdziekolwiek możesz – unikaj wolnych przebiegów.

 

Niezależnie, czy dojeżdżasz do pracy tramwajem, metrem czy autobusem, każdego dnia masz kilka wolnych minut, które możesz poświęcić na użyteczny cel. Dzięki naszym kursom online, możesz swobodnie zabierać naukę ze sobą. Wybierając kurs Multisłówka, możesz uczyć się słówek z telefonu, gdziekolwiek jesteś, bez obawy, że nie wykonasz planu nauki na dany dzień. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą lub są zmuszeni uczyć się, żyjąc w biegu.

 

Wybierz sposób nauki, który najbardziej Cię interesuje.

 

Znużenie. Unikaj go jak ognia. Jeśli podczas nauki języka odczuwasz nudę, to znaczy, że nie język jest tego przyczyną, tylko forma nauki. Użyj wyobraźni i postaw na to, co Cię pobudza. Stawiaj sobie coraz wyższe cele i realizuj je w luźny i inspirujący sposób. Sprawdź nasz unikalny kurs konwersacje w animacjach i ucz się zwrotów konwersacyjnych w nowoczesny i przystępny sposób. Już dziś możesz odebrać i przetestować kurs za darmo, przez 30 dni. Sprawdź! Zobaczysz, że przez zabawę uczysz się szybciej!

 

Opanuj chaos wiedzy i postaw na kompleksowość.

 

Masz problemy z angielskim i jesteś na wiecznie początkującym poziomie? Opanuj nieład w swojej nauce i poukładaj gramatyczne zaległości. Ucz się wszystkich poziomów języka w jednym miejscu. Sprawdź kurs angielskiego składający się z 5 kursów online i powiedz „goodbye” trudnościom w mówieniu!

 

Dostosuj swoje otoczenie do swoich celów.

 

Jeśli uczysz się hiszpańskiego, francuskiego czy włoskiego i masz trudności, by spotkać w Polsce kogoś, kto komunikuje się tymi językami niczym native, nie musisz wcale poszukiwać obcokrajowców. Wystarczy, że dostosujesz swoje urządzenia do języka, którego się uczysz. Wydaje się zbyt proste? Tak, ale to działa! Obcuj na każdym kroku z językiem obcym i ustaw w telefonie, aplikacjach, grach, komputerze, telewizorze, wybrany przez Ciebie język. Słuchaj zagranicznego radia, oglądaj obcojęzyczne wiadomości. Żyj i próbuj myśleć w obcym języku. A zobaczysz, że możesz mieć małą Toskanię nawet w domowym zaciszu!

 

Jeśli zarządzanie czasem spędza Ci sen z powiek, pobierz darmowy ebook z konkretnymi technikami, które możesz wykorzystać w każdym momencie.

 

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.