Chłoń wiedzę jak dziecko! Kursy online 45% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: LEARN45
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog

Jak skutecznie nauczyć się języka w domu?
Określone dni i godziny nauki

Pracujesz od 9 do 17? Wyznacz sobie 30 minut na naukę angielskiego rano lub wieczorem. Najwięcej czasu masz w weekend? Zaplanuj wtedy powtórkę. Ważne, abyś wyznaczony czas był rzeczywiście momentem skupienia się wyłącznie na nauce.

Nauka różnymi metodami

Korzystaj z wszelkich dostępnych pomocy: podręczników do samodzielnej nauki, audiokursów. Nie pomijaj też aplikacji do nauki słówek! Polecamy zwłaszcza MultiSłówka. Jeśli lubisz gry, możesz też wybierać specjalne gry językowe umożliwiające naukę angielskiego przez zabawę.

Nauka „przy okazji”

Wplataj angielski w codzienne życie. Słuchaj piosenek i audycji radiowych, oglądaj telewizję i filmy, czytaj książki i gazety, przeglądaj Internet... Nawet jeśli nie będziesz rozumieć tego, co słuchasz lub oglądasz, ma to duży sens: chodzi przede wszystkim o akcent oraz melodię języka.

Wspólna nauka

Chociaż w domu, nie musisz uczyć się sam. Istnieje mnóstwo sposobów, aby łączyć się z ludźmi z całego świata uczących się tego samego języka: portale społecznościowe dla osób uczących się języka i portale do wymiany umiejętności (sprawdź np. Busuu i Skilltrade). W ten sposób buduje się dodatkową motywację do nauki języka, a także zyskuje się okazje do ćwiczeń przez pisanie lub rozmowy!

Fiszki, karteczki, mapy myśli

Kup gotowy zestaw fiszek lub twórz własne. Dobrym pomysłem jest też pisanie słówek na samoprzylepnych karteczkach i umieszczanie ich w miejscach, na które często się patrzy – np. na lodówce lub lustrze. Twórz też własne mini-podręczniki ze schematami i mapami myśli.

Kursy językowe online

Wypróbuj też kursy przez internet - pod wieloma względami taka nauka może być nawet bardziej owocna niz w tradycyjnej szkole językowej: umożliwia kształtowanie wszystkich umiejętności językowych jednocześnie, i to za bardzo małe pieniądze. Polecamy oczywiście zwłaszcza kursy na platformie multikurs.pl!


 

Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE