Wykorzystaj szansę. Do końca tygodnia kursy 50% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: CHANCE50
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog

Skuteczne techniki nauki języka dla każdego

Idealna metoda nauki dla wszystkich niestety nie istnieje. Dlaczego? Ze względu na to, że pięknie się różnimy. Co dla Twojej przyjaciółki okazuje się ŚWIETNYM sposobem nauki, dla Ciebie może być drogą przez mękę. Jak temu zapobiec? Jak wybrać metodę najlepiej dopasowaną do siebie? O tym, jakie są niekonwencjonalne techniki nauki oraz jak je dobierać,  przeczytasz poniżej.

1. Planowanie i działanie. Nauka w domu.

Systematyczna nauka to w 90% sukces związany z pracą nad sobą. Jeśli jesteś samoukiem, masz silną wolę i uwielbiasz rozwiązywać problemy samodzielnie, to nauka w domu jest rozwiązaniem idealnym dla Ciebie. Korzystaj z językowych plannerów, ucz się w wyznaczone dni, a dla urozmaicenia nauki czerp jak najwięcej z różnych źródeł wiedzy.  

2. Sposób Feymana na naukę języków obcych.

Jeśli lubisz uczyć się w domu i szukasz skutecznej wskazówki, jak zabrać się do przyswojenia dużej partii materiału - sprawdź koniecznie technikę Richarda Feymana. Dzięki niej wzbogacisz swoją samodzielną naukę rozwiązaniem sprawdzonym przez światowej sławy noblistę. Metodę nauki w 3 krokach poznasz klikając tutaj.

3. System inteligentnych powtórek.

Kolejna metoda nauki dla osób uwielbiających domowe sposoby. Czym jest SIP? To nic innego jak algorytm występujący w kursie Multisłówka, który dostosowuje się do umiejętności językowych użytkownika. W oparciu o analizę wyników w nauce, system wyznacza optymalne terminy powtórek materiału.

Dzięki niemu, można w łatwy sposób wracać do słówek lub zwrotów, których nie udało Ci się zapamiętać. Dzięki określaniu dni nauki, możesz uczyć się wtedy, kiedy chcesz i tak jak lubisz. Więcej o systemie inteligentnych powtórek przeczytasz tutaj

4. Bezpośrednia technika konwersacyjna.

A teraz coś dla osób z łatwością nawiązywania kontaktów. BTK polega na wyłącznym operowaniu językiem, którego chcemy się uczyć. Celem metody jest nauczenie się komunikowania w języku obcym poprzez zmuszenie się do myślenia w danym języku i wystrzegania się używania języka ojczystego. By to zrobić potrzebujesz długich konwersacji z native speakerem. Jeśli zaś pragniesz pójść o krok dalej, kolejny punkt będzie właśnie dla Ciebie.

5. Total immersion czyli całkowite zanurzenie w języku.

Jak połączyć wszystkie powyższe doświadczenia w jedno? Wystarczy stosować się do zasad językowej immersji. Jeśli nie masz możliwości wyjechania do kraju, którego języka się uczysz, możesz stworzyć sobie swoją małą językową wyspę, akurat tam gdzie mieszkasz.

Otocz się całkowicie językiem obcym. Rozmawiaj, czytaj, słuchaj, pisz i oglądaj po angielsku, hiszpańsku lub japońsku. Jeśli jesteś poza domem korzystaj z kursów online. A wszystko po to, by wreszcie opanować swój ulubiony język obcy!

 

Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE