Chłoń wiedzę jak dziecko! Kursy online 45% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: LEARN45
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog


SEKRETNE ŹRÓDŁA MOTYWACJI JĘZYKOWEJ


Popularne przyczyny, dla których ludzie uczą się angielskiego lub innego języka obcego, o których często słyszymy i czytamy, to mp. prespektywa awansu w pracy po podszkoleniu języka, zaplanowane wakacje za granicą albo dłuższa emigracja do innego kraju, zdanie egzaminu z języka. Co jednak, jeśli żaden z tych powodów nie dotyczy Ciebie?

Na pewno masz swoje własne motywy, dla których powinienieś nauczyć się języka! Czasem trzeba ich tylko trochę poszukać. A warto to zrobić, bo gdy już uda się taki własny powód znaleźć, nauka idzie dużo, dużo łatwiej!Poszukaj swojej motywacji do nauki języka!

Zastanów się: może... :

  • Masz rodzinę lub znajomych za granicą, z którymi miło byłoby porozumiewać się w ich własnym języku? Na przykład męża siostry, która wyjechała do USA, dawno nie widzianego kuzyna, który od lat mieszka za granicą i lepiej już mówi po angielsku niż po polsku? Może warto ich zaskoczyć i powiedzieć do nich podczas najbliższej rozmowy telefonicznej kilka słów po angielsku!
  • W gronie Twoich znajomych (czy nawet znajomych znajomych) w Polsce jest ktoś anglo- (czy niemiecko-, hiszpańsko-, jakkolwiek obco) języczny, z kim mógłbyś zawrzeć bliższą znajomość, przy okazji ćwicząć język? Znajdziesz w ten sposób nowych przyjaciół, a korzyści językowe są nie do przecenienia!
  • Nie znalazła/eś jeszcze drugiej połówki? Nauka języka to świetny sposób, aby poznawać nowych ludzi, również tych dzielących te same pasje: na kursach językowych, spotkaniach konwersacyjnych, podczas wyjazdów... kto wie, może zwiążesz się nawet z jakimś native speakerem? :)
  • Masz hobby, którym (dla odmiany) zajmiesz się w języku obcym? Przykładowo, jeśli interesujesz się tańcem obejrzyj kilka sezonów „Tańca z gwiazdami” w wersji anglojęzycznej, a jeśli uwielbiasz literaturę, pokuś się o lekturę Szekspira w oryginale!

  • Jest jakiś serial, który wręcz uwielbiasz i nie możesz doczekać się kolejnego sezonu, ale z polskim tłumaczeniem będzie on dostępny dopiero za kilka miesięcy? Nic prostszego - obejrzyj go na anglojęzycznej stacji, a przy okazji chłoń język, podłapuj akcent, zapamiętuj nowe słówka! Im bardziej emocjonalnie będziesz związany z tematem, tym korzyści językowe z takiego oglądania będą większe!


Masz już swoją sekretną motywację do nauki? Jeśli nie, poszukaj jeszcze gdzie indziej: nie podaliśmy tu wszystkich możliwych opcji, ale powodów, dla którego warto akurat Tobie uczyć się danego języka, może być całe mnóstwo! Powodzenia!
Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE