Wykorzystaj szansę. Do końca tygodnia kursy 50% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: CHANCE50
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog

JAK UCZYĆ SIĘ JĘZYKA, KORZYSTAJĄC Z NOWYCH TECHNOLOGII?

W obecnych czasach, kiedy technologia jest wszędzie dookoła nas (telewizja, internet, tablety i smartfony: któż z nas z nich nie korzysta?) warto czerpać z jej dobrodziejstw nie tylko dla rozrywki, lecz również ucząc się języków obcych. Tradycyjny papierowy podręcznik możemy teraz zastąpić (lub uzupełnić, bo i ta metoda nauki ma swoje niewątpliwe plusy) nauką online, aplikacjami i grami językowymi, podcastami, kanałami wideo, czytaniem blogów i serwisów społecznościowych... Jakie są zalety takich sposobów nauki i co zrobić, aby czerpać z nich jak najwięcej?

1. Nauka online

Niewątpliwą zaleta tego typu nauki jest to, że każdy użytkownik może uczyć się w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na świecie. Nie trzeba marnowac czasu na dojazdy ani wydwac dużych pieniędzy, ponieważ taka forma nauki jest wyjątkowo tania. Wystarczy włączyć laptopa, zalogować się i już - cały materiał na wyciągnięcie ręki! Można się cofać do tego, co było mniej zrozumiałe, powtarzac materiał i ćwiczyć, rozwiązywac gry językowe... Jedyne, o co trzeba samemu zadbać, to regularność. Co prawda będziemy dostawac przypomnienia o nauce, ale nikt nie będzie stał nad nami z batem, dlatego trzeba mieć odpowiednią samodyscyplinę! Wypróbuj kursy na platformie multikurs.pl

2. Podcasty i wideocasty

Czyli specjalne kanały z krótkimi, na ogół kilkuminutowymi audycjami do słuchania/filmikami do oglądania w języku angielskim. Możesz wybrac taką tematykę, która będzie dla Ciebie najbardziej interesująca, a także dostosować poziom do swojej znajomości języka. Wybierz jeden z kanałów dedykowanych dla osób uczących się angielskiego, np. All Ears EnglishThe English we Speak lub podcasty informacyjne z aktualnymi wiadomościami ze świata po angielsku, przykładowo BBC Global News Services. Jeśli chodzi o filmy wideo, polecamy np. British Council Learning English albo  Learn English for free.

3. Aplikacje mobilne

Dzięki aplikacjom do nauki języka można się uczyć dosłownie wszędzie, nie zabierając ze sobą podręczników ani notatek. W dodatku taka forma nauki jest multisensoryczna (czyli wielozmysłowa): jednocześnie widzisz zapis słowa, słyszysz jego brzmienie i widzisz obrazek ilustrujący słowo. Oprócz planszy ze słówkami w aplikacjach do nauki słownictwa (polecamy zwłaszcza MultiSłówka) znajdziesz atrakcyjne gry językowe i ćwiczenia utrwalające.

4. Blogi i serwisy społecznościowe

Lubisz podróże? Znajdź blog podrózniczy w języku angielskim albo innym języku, którego się uczysz, i zaglądaj na niego regularnie. To będzie i przyjemne, i pouczające. Możesz też oczywiście wybrać jakąkolwiek inną tematykę, która Cię interesuje. To samo dotyczy stron/grup w serwisach społecznościowych: dołączaj nie tylko do tych polskojęzycznych, ale i zagranicznych: w ten sposób dużo efektywniej wykorzystasz czas poświęcony na surfowanie po internecie np. w drodze do pracy.

Polecamy blog w całości poświęcony nauce języków obcych.

5. Słowniki on-line

Mało kto już korzysta z tradycyjnych słowników papierowych. Są ciężkie, nieporęczne i mało praktyczne: wyszukanie w nich jednego słówka zajmuje na ogół dużo więcej czasu, niż sprawdzenie kilku słówek w słowniku internetowym lub elektronicznym. Słowniki online mają też i inne zalety: treści w nich prezentowane są na bieżąco uaktualniane i ilustrowane przykładami zaczerpniętymi ze współczesnego języka, oprócz zapisu słowa można też od razu odsłuchac jego wymowę, a słowa linkują często do przydatnych wyrażeń, w których występują. Taki słownik znajdziesz np. tu.

Jak widać, jest wiele możliwości korzystania znowych technologii w nauce języków obcych. Wniosek? Zamiast oglądać telewizję i bezcelowo surfować po internecie, zabierz się do nauki :)Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE