Wykorzystaj szansę. Do końca tygodnia kursy 50% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: CHANCE50
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog

Angielski z Noblistą - metoda Feynmana

Czy wiesz kim był Richard Feynman?

To jeden z najwybitniejszych naukowców XX wieku, który jako teoretyk-fizyk z dziedziny elektrodynamiki kwantowej, otrzymał w 1965 roku nagrodę Nobla.

Ale co łączy sławnego Fizyka z nauką języka? Otóż opracował  on metodę nauki, zwaną "techniką Feynmana", która w 3 prostych krokach przekazuje, jak się uczyć, by przyswoić wiedzę szybko i skutecznie.

Oto metoda Feynmanna w kontekście nauki języka.

1 krok: Wybierz zagadnienie, którego chcesz się nauczyć. Zapisz na kartce temat swojej nauki i opisz poniżej wszystko co wiesz w danej dziedzinie.

2 krok: Podczas pisania, opowiadaj o nim. Tłumacz niczym nauczyciel w szkole. Miejsca, których nie uda się wytłumaczyć stanowią Twoje luki w wiedzy. To one najskuteczniej wskażą Ci, co należy poprawić, a co już umiesz wystarczająco dobrze.

3 krok: Gdy już zrozumiesz dany temat na tyle, żeby móc go w pełni przekazać, spróbuj odnaleźć analogiczne przykłady i uprościć język. W im łatwiejszy sposób będzie potrafić przekazać skomplikowaną wiedzę - to oznacza, że lepiej ją rozumiesz.  

Do dzieła! Podejmij wyzwanie nauki z Multikurs.pl

Wypróbuj metodę Feynmanna w naszych kursach online!

Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE