Chłoń wiedzę jak dziecko! Kursy online 45% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: LEARN45
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog

JAK UCZYĆ SIĘ JĘZYKA NA POZIOMIE

ZAAWANSOWANYM?


Znasz już dobrze język, zdałeś egzmin na poziomie B2 lub wyższym, ale czujesz, że podczas rozmowy z native speakerm nadal pozostajesz w tyle? Często musisz prosić o powtórzenie, a niektórych wyrażeń po prostu nie rozumiesz? To normalne!

Nikt, choćby uczył się i 100 lat, nie będzie umiał języka obcego tak dobrze jak osoba, która posługuje się nim od urodzenia. Ale to nie znaczy, że masz spocząć na laurach! 

Co robić, żeby nadal się rozwijać i coraz bardziej zbliżać się do swojego językowego celu?


Poznawaj synonimy i antonimy

Samo kucie słówek to już za mało. Ucząc się nowych słów, od razu dobieraj wyrazy bliskoznaczne i przeciwieństwa. W ten sposób będziesz od razu umieć 3 razy więcej!

Dobrym pomysłem jest też poznawanie idiomów i związków frazeologicznych, w których wsytępuje dany wyraz. Najlepiej jest używać w tym celu słowników angielsko-angielskich zamiast angielsko-polskich. Zamiast uczyć się tylko polskiego tłumaczenie, poznasz od razu szereg przydatnych kontekstów, w których dany wyraz występuje.


Ucz się potrzebnego słownictwa specjalistycznego

Wiadomo: jeśli jesteś lekarzem, niekoniecznie musisz znać żargon prawników. Ale w ramach swojej branży koniecznie naucz się fachowej terminologii w języku obcym. A z innych warto poznać przynajmniej część częściej spotykanych słów i wyrażeń. Mogą okazać się bardzo przydatne, chociażby podczas oglądania anglojęzycznych filmów i seriali. Gdzie szukać takiego słownictwa? Na platformie multikurs.pl znajdziesz kurs angielskiego medycznego oraz biznesowego. A w kursie MultiSłówka łatwo znajdziesz interesującą Cię kategorię tematyczną, ponieważ słowa podzielone są na paczki tematyczne.


Jak najwięcej rozmawiaj, słuchaj, czytaj i oglądaj

Częstym błędem osób, które już osiągnęły wysoki poziom znajomości języka, jest utrata kontaktu z nim. Mechanizm jest prosty: ponieważ uważam, że już znam język bardzo dobrze, przestaję się go uczyć. W ten sposób w ciągu kilku lat, a nawet miesięcy, można naprawdę dużo zapomnieć i nie być w stanie odbyć nawet prostej rozmowy. Nie popełniaj takiego błędu! Stale otaczaj się językiem - słuchaj, oglądaj filmy czy seriale, czytaj książki i jak najczęściej rozmawiaj.


Ucz (siebie i) innych

Nic tak nie pomaga w utrwalaniu własnej wiedzy jak przekazywanie jej innym. Jest mnóswto ludzi, którzy chcą uczyć się języka i ćwiczyć umiejętnośc rozmowy. Bez problemu znajdziesz więc osoby, którym będziesz później pomagać w nauce albo po prostu konwersować z nimi w obcym języku. Za opłatą lub za darmo - zależy to od Twoich kompetencji i nastawienia. Ideałem byłyby regularne konwersacje z native speakerem lub kimś, kto zna język na takim samym lub nawet wyższyzm poziomie niż Ty. Pamiętaj jednak, że nawet rozmowa z osobą słabszą językowo od Ciebie to duża korzyść. Chodzi przecież przede wszystkim o to, żeby nie wyjść z wprawy w używaniu języka.

Ciesz się więc tym, co już udało Ci się osiągnąć, ale nie spoczywaj na laurach i pamiętaj, że znajmość języka nie jest Ci dana raz na zawsze: trzeba stale nad nią pracować.

 

Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE