Wykorzystaj szansę. Do końca tygodnia kursy 50% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: CHANCE50
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog

JAK UCZYĆ SIĘ JĘZYKA NA POZIOMIE POCZĄTKUJĄCYM?


Dopiero zaczynasz uczyć się angielskiego albo innego języka obcego? Zastanawiasz się, jaką metodę wybrać? Słusznie! Grunt, to dobrać odpowiedni sposób nauki dla siebie. Nie możesz przecież od razu zacząć czytać Szekspira w oryginale albo oglądać wiadomości na CNN, jeśli dopiero uczysz się podstaw. Takie próby sprawiłyby tylko, że szybko się zniechęcisz. A zupełnie nie o to chodzi!


Jak się uczyć, jeśli dopiero rozpoczyna się swoją przygodę z językiem?

1. Zacznij od podstaw

Przede wszystkim, litery oraz głoski. Poznaj sposób zapisu i wymowy. To może wydawać się nudne, ale jest podstawą, na której będziesz potem budować całą swoją znajomośc języka obcego.

Następnie poznawaj potrzebne Ci zwroty i zdania. Najlepiej całe gotowe wzorce, które wykorzystasz w rzeczywistych sytuacjach, np.Przepraszam, gdzie jest ... ? 

Kolejnym krokiem niech będzie nauka słownictwa. Dobieraj najlepiej takie słówka, które będą Ci potrzebne w codziennym życiu. Pojęcia abstrakcyjne i trudniejsze nazwy zostaw sobie na dalszy etap nauki.

Potem poznaj podstawowe zasady gramatyki, naucz się odmiany czasowników i rzeczowników.

2. Korzystaj z pomocy naukowych

Nie ma co się łudzić: nie nauczysz się sam języka od A do Z, nie mając do pomocy ani nauczyciela, ani podręcznika i słownika. Na wyższym etapie owszem, można obyć się bez stosów książek, ale dla początkujących materiały pomocnicze są niezbędne. No bo jak nauczysz się sam odmiany gramatycznej lub zasad tworzenia czasów?

Oczywiście nie muszą to być koniecznie podręczniki: jeśli nie lubisz tradycyjnej nauki, sięgaj po bardziej nowoczesne, multimedialne metody. 


3. Ucz się online

No właśnie - zwłaszcza dla osób, które nie przepadają za siedzeniem z nosem w książkach, ale nie mają ochoty wydawać dużych pieniędzy na konsultacje z prywatnym nauczycielem, jest to idealne rozwiązanie. Po prostu włączasz komputer lub urządzenie mobilne i zaczynasz naukę.

Nie musisz się zastanawiać, gdzie znaleźć materiały do nauki: wszystko jest zebrane w jednym miejscu, a oprócz przystępnie podanej wiedzy w kursach internetowych znajdziesz szereg ćwiczeń utrwalających oraz zabaw i gier językowych sprawiających, że nauka będzie nie tylko skuteczna, ale i przyjemna. 

Wypróbuj kursy online

I pamiętaj: w nauce języka najważniejsza jest konsekwencja!


Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE