Angielski online, czyli nauka ze smartphonem

Blog angielski nauka na smartfonie

Angielski na telefon to w dzisiejszych czasach idealna forma nauki języka, zwłaszcza dla zabieganych i dla tych, którzy praktycznie nie rozstają się ze swoim telefonem komórkowym. Wbrew pozorom przecież to nie rozmowy telefoniczne zajmują nam najwięcej czasu, gdy korzystamy ze smartfonów. Słuchamy muzyki i oglądamy filmy, robimy zdjęcia, wysyłamy maile, surfujemy po Internecie, korzystamy z aplikacji, gramy w gry, piszemy wiadomości SMS i przez internetowe komunikatory… Czy można w takim razie połączyć przyjemne z pożytecznym i a angielski online wpleść do codziennego życia podczas korzystania z telefonu?

Nauka języka na smartfonie to naprawdę świetny pomysł. Sprawdźcie, ile możliwości kryje w sobie Wasz telefon! Jak uczyć się angielskiego na telefonie? Zawsze dobrym pomysłem jest kurs angielskiego online, który można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie.

1. Zmień język w telefonie na angielski.

Angielski online to nie tylko korzystanie z materiałów dostępnych w sieci. Zacznijmy od najprostszego: zmień język w ustawieniach swojego telefonu na angielski. Niby to niewiele, ale przyzwyczaisz się w ten sposób do używania języka obcego na co dzień. Na początku może Ci się to wydawać nieco niewygodne, ale szybko się  przyzwyczaisz, a nowe słówka same będą wchodzić Ci do głowy!

2. Angielski online: słuchaj podcastów i audycji radiowych.

angielski podcast radio online

Lubisz słuchać radia lub muzyki w drodze do pracy? Przerzuć się na audycje w języku angielskim! Wypróbuj angielskie podcasty, czyli audycje dostępne w krótkich odcinkach, np. w formacie MP3. Wybierz jeden z kanałów specjalnie przeznaczonych dla osób uczących się języka angielskiego, np. All Ears EnglishThe English we Speak lub podcasty informacyjne z aktualnymi wiadomościami ze świata po angielsku, np. BBC Global News Service.

Kurs języka angielskiego online

Chcesz się osłuchać z angielskim? Rozpocznij naukę angielskiego online z kursem.

3. Korzystaj z aplikacji mobilnych do nauki angielskiego online.

Zamiast grać w gry ucz się języka w aplikacji. Istnieje wiele aplikacji do nauki języka. Łączą naukę z zabawą, przez co są bardziej skuteczne niż tradycyjna nauka słówek. Aplikacje mobilne nie tylko uczą nowych słówek, ale pozwalają powtarzać te już poznane. A co najważniejsze, jest to możliwe w każdym miejscu i czasie – nawet bez dostępu do Internetu. Polecamy zwłaszcza Multisłówka – do pobrania za darmo w sklepie Google Play

4. Oglądaj filmy po angielsku na telefonie.

Lubisz spędzać wolny czas, oglądając filmiki na youtube? Wybieraj filmiki po angielsku na telefonie. Dzięki temu czas przeznaczony na oglądanie nigdy nie będzie zmarnowany. Tu znów możesz wybierać z bardzo szerokiej palety kanałów i filmów edukacyjnych. Polecamy zwłaszcza kanały do nauki angielskiego jak, np. BBC Learning English, British Council Learning English albo  Learn English for free.

Blog angielski nauka

5. Rozmawiaj po angielsku.

Na pewno używasz internetowych czatów. I na pewno korzystasz z portali społecznościowych. Żeby mieć z tego, oprócz przyjemności, korzyści językowe, zacznij pisać tam też po angielsku. Bez problemu znajdziesz grupy na facebooku przeznaczone do rozmów po angielsku. Możesz też umówić się z kimś na językową „wymianę” i rozmawiać przez telefon po angielsku np. przez Skype’a.

Dziś jest wiele możliwości, żeby uczyć się dowolnego języka, korzystając tylko ze swojego smartfona. Jest to wygodne, nie wymaga dużo czasu i jest całkowicie bezpłatne. Bądź smart! Zamiast marnować czas, bezcelowo surfując po Internecie lub grając w wężyka, wykorzystaj wolny czas na naukę. 

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.