Podróżuj, nie ruszając się z miejsca. Hiszpania.

Blog hiszpański podróż online

Przedłużony weekend w Hiszpanii? To zawsze brzmi świetnie. Ale jak zwiedzać Kastylię, Katalonię czy Andaluzję w obecnej sytuacji? Jest jednak na to bezpieczny sposób! Przenieś się do Hiszpanii dzięki najnowszym technologiom i odwiedź najważniejsze miejsca prosto z wygodnej kanapy.

Sprawdź poniżej mini przewodnik po Hiszpanii online i podróżuj gdzie chcesz, nie ruszając się z miejsca!

#bądźodpowiedzialny #zostańwdomu #zwiedzajonline

Wirtualny spacer online

Barcelona:

Spacer po Las Ramblas, plażowanie na Barcelonecie, czy zachwyty nad dziełami Gaudiego. Jaki był Twój plan na majówkę w Barcelonie? Niezależnie od tego, czy jesteś fanem malarstwa, architektury, czy sportu, musimy Cię zaskoczyć. Wszystkie miejscówki możesz zobaczyć online. Przespaceruj się ulicami Barcelony i zobacz, jak wygląda miasto podczas kwarantanny.

Madryt:

Puerta del Sol czy Plaza Mayor?  W którym miejscu zakochasz się od pierwszego wejrzenia? A może masz ochotę przespacerować Gran Via i to właśnie teraz? Od Plaza de España do Calle de Alcalá ciągnie się jedna z głównych ulic Madrytu. Pełno tam sklepów, lokali gastronomicznych i ciekawej architektury, co ostatecznie pobudza zmysły i chęć podróżowania.

Grenada:

Jak mówi hiszpańskie przysłowie – „Kto nie widział Grenady, ten niczego nie widział”Przepiękna architektura, pasjonujące widoki, Albaicin oraz Alhambra. Mauretański kompleks pałacowy, który zabiera dech w piersiach. Kto zobaczy online, ten koniecznie pojedzie tam najszybciej, jak to tylko możliwe. Kliknij tutaj, aby zobaczyć.

Sevilla:

Stolica Andaluzji. Miasto wspaniałej architektury, klimatu, zabytków i tętniącego południowego życia. Pałac Alkazar, największa katedra świata, czyli gotycka Katedra Najświętszej Marii Panny czy Plaza de Toros to tylko nieliczne, z naprawdę wielu wartych zobaczenia miejsc. Zobacz tutaj

Santiago de Compostela:

Tamtejsza katedra to jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych dla Katolików. Według tradycji miejsce pochowania św. Jakuba Większego, jednego z 12 apostołów Chrystusa. Do zwiedzenia także online.

Blog hiszpański podróż online

A po spacerze? Sprawdź, jak zamówić paellę lub tapas w przydrożnej knajpce.  W poniższym kursie znajdziesz słówka i zwroty konwersacyjne niezbędne podczas nawet najkrótszej podróży. 

Intensywny kurs języka hiszpańskiego

Hiszpańskie muzea online

Madryt:

Jeśli interesujesz się malarstwem, a w szczególności malarstwem nowożytnym i XIX wiecznym, to koniecznie musisz odwiedzić Muzeum Narodowe Prado – najczęściej odwiedzane miejsce kulturalne w Hiszpanii. Velazquez, Goya, czy  El Greco, to tylko nieliczni najwięksi, których dzieła możesz  zobaczyć w internetowej kolekcji muzealnej.

Jeśli zaś wolisz sztukę nowoczesną to z pomocą przychodzi Muzeum Narodowe Reina Sofia.   Zobaczysz w nim m.in. słynną Guernicę Pabla Picassa, prace innego sławnego kubisty – Juana Grisa, czy dzieła największych surrealistów pokroju Salvadora Dali i Juana Miro.

Skoro już jesteśmy w okolicach Parku Retiro, nie sposób nie wstąpić  online do kolejnego muzeum narodowego czyli ostatniego z wielkiej madryckiej trójki – Muzeum Thyssen Bornemisza.  Tutaj znajdziesz nie tylko klasyków renesansu, ale także impresjonistów i postimpresjonistów takich jak Pisarro i Van Gogh.

Barcelona i Katalonia:

Myślisz Barcelona, mówisz Gaudi. Sagrada Familia, Park Guell, Casa Mila. To miejsca, które trzeba zobaczyć. Tak jak jego wspaniały dom.  Zamieniony obecnie na Muzeum . Jednak nie tylko Gaudim żyje Katalonia.

W samym mieście muzealne zwiedzanie warto rozpocząć od Narodowego Muzeum Sztuki Katalonii. Jest to miejsce, które idealnie wprowadzi  Cię w nurty katalońskiego dziedzictwa, a także ukaże niesamowicie bogatą kolekcję począwszy od sztuki romańskiej aż po sztukę współczesną.

Co dalej? Warto ruszyć się poza granice miasta. Uwielbiasz obrazy Dalego? W takim razie musisz koniecznie odwiedzić trójkąt katalońskich miejscowości, w których znajdują się muzea związane z jednym największych surrealistów.

 • Pierwsze to Figueres – miasto,  w którym urodził się i zmarł Salvador Dali, a obecnie znajduje się tam Teatro-Museu Dalí de Figueres.  Jest to drugie, zaraz po Prado, najczęściej odwiedzane muzeum w Hiszpanii.
 • Castillo de Púbol – średniowieczny zamek, który Salvador podarował swojej żonie i jednocześnie swojej wielkiej muzie Gali. Jest to kompletnie niedoceniane, ale naprawdę robiące wrażenie miejsce.
 • Porte Lligat – kompleks składający się chatek nadmorskich, w którym znajduje się sławne miejsce tworzenia i zamieszkania Salvadora Dali. To tutaj nad Costa Brava, niedaleko rodzinnego miasteczka, przyroda oraz wzburzone morze inspirowały wielkiego malarza do życia i niebanalnej twórczości.

Andaluzja:

W Maladze, w jednym z najpiękniejszych miast południowej Hiszpanii, 25 października 1881 roku urodził się syn rysownika  Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso. Czyli w skrócie Pablo Ruiz Picasso. Właśnie tam znajduje się muzeum, w którym można obejrzeć ponad 230 dzieł tego artysty.

W Sevilli, warto zobaczyć m.in. cenione  Muzeum Sztuk Pięknych, Główne Archiwum Indii czy pałac Casa de Pilatos, zwany po polsku domem Piłata.

Blog hiszpański podróż online

Książki, filmy, seriale po hiszpańsku

Jak w inny sposób przenieść się na iberyjski półwysep? Nic tak czasem nie porusza wyobraźni jak dobra książka, film, czy wciągający serial. Za ich pomocą możesz w łatwy sposób podążać za znakomitą fabułą i przemieszczać się swobodnie, w zależności od czytanej lub oglądanej rzeczy. Spróbuj. Oto subiektywna lista popularnych produkcji, które naszym zdaniem bardzo dobrze oddają smak i klimat hiszpańskiej atmosfery.

Książki:

 • Carlos Ruiz Zafón – Cień wiatru; Gra anioła; Więzień Nieba;
 • Ernest Hemingway – Komu bije dzwon; Słońce też wschodzi; Śmierć po południu;
 • Federico García Lorca – Impresje i Pejzaże; Yerma; Krwawe Gody;
 • Salvador Dali – Moje sekretne życie;
 • Jaume Cabre – Jaśnie Pan;

Filmy:

 • Pedro Almodóvar – Volver; Julieta; Porozmawiaj z nią; Wszystko o mojej matce; Ból i brzask; Skóra w której żyję;
 • Jaime Rosales – Petra;
 • Woody Allen – Vicky Cristina Barcelona;
 • Alberto Rodríguez – Stare grzechy mają długie cienie;
 • Oriol Paulo – Contratiempo;

Seriale:

 • Dom z Papieru;
 • Narcos;
 • Velvet;
 • Nieposkromiona;
 • Szkoła dla elity;

Nie znasz jeszcze hiszpańskiego? Zainspiruj się podróżami online i rozpocznij kompleksową naukę z kursem
 Hiszpański online» Sprawdź!

Korzystając z naszej platformy, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. W każdym momencie możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.