Opanuj zimą nowy język! Kursy online wciąż 60% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: RULE60
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog


JAK UCZYĆ SIĘ NIEMIECKIEGO Z PIOSENEK?

 


Lubisz muzykę? Uczysz się niemieckiego? To się świetnie składa! Słuchanie piosenek w języku obcym  może być nie tylko relaksem, ale i świetną metodą nauki. Jak się za to zabrać, żeby słuchanie piosenek po niemiecku przyniosło jak najwięcej korzyści językowych?


1. Znajdź piosenkę, której chcesz posłuchać (oczywiście taką, która jest w całości w języku niemieckim) i po prostu jej posłuchaj. Najlepiej kilka razy. Na razie nie staraj się koniecznie wszystkiego zrozumieć. Po prostu posłuchaj i zobacz, czy wychwycisz ogólny sens.


2. Wydrukuj tekst i odsłuchaj piosenkę jeszcze raz, tym razem patrząc na słowa. Na razie bez tłumaczenia. Podkreśl wyrazy, których nie rozumiesz.

3. Przetłumacz słowa i wyrażenia, których nie rozumiesz, korzystając ze słownika niemiecko-polskiego. Najlepiej będzie, jeśli tłumaczenia zapiszesz na kartce z tekstem niemieckim.


5. Posłuchaj piosenki znowu, tyle razy, żeby dobrze zapadła Ci w pamięć. A wraz z nią pożyteczne słowa i gotowe zdania w języku niemieckim!


Jakich niemieckich piosenek słuchać? Kilka pomysłów znajdziesz poniżej!

Więcej niemieckich piosenek  z tekstem i tłumaczeniem znajdziesz tutaj
Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE