Wykorzystaj szansę. Do końca tygodnia kursy 50% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: CHANCE50
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog

HISZPAŃSKIE PIOSENKI - NAUKA HISZPAŃSKIEGO Z PIOSENEK

 hiszpanskie-piosenki


Hiszpańskie piosenki
to świetny materiał do nauki języka. Zwłaszcza, jeśli podobają ci się latynoskie brzmienia, będzie to dla ciebie idealna metoda nauki! Dzięki niej nie tylko szybko i łatwo będziesz przyswajać nowe hiszpańskie słówka i zaznajamiać się z gramatyką, ale i świetnie się bawić. Słuchając hiszpańskich piosenek będziesz regularnie osłuchiwać się z językiem, a wystarczy kilka prostych sztuczek, żeby relaks związany z słuchaniem hiszpańskich piosenek zamienił się  w pełnowartościową naukę. Jak słuchać piosenek po hiszpańsku, żeby była to nie tylko przyjemność, ale i nauka? Zastosuj metodę kilku prostych kroków!1. Posłuchaj piosenki po hiszpańsku „na luzie”

Po wyszukaniu hiszpańskiej piosenki, która ci się podoba np. na YouTube, usiądź wygodnie, zamknij oczy i odsłuchaj piosenkę  - na razie bez słowników, tłumaczeń, a najlepiej nawet bez patrzenia na zapis tekstu piosenki po hiszpańsku. Możesz to zrobić kilka razy, żeby upewnić się, że wszystko dokładnie usłyszałeś. Zastanów się, jak dużo rozumiesz po takim pierwszym odsłuchaniu. Wychwytujesz już ogólny sens? A może na razie słyszysz i rozumiesz tylko pojedyncze hiszpańskie słowa, a całość nie jest dla ciebie zrozumiała? Bez względu na to, jaki jest wynik, przejdź do kroku drugiego!

Nie znasz jeszcze hiszpańskiego? Ucz się online z kursem Hiszpański dla początkujących»

hiszpanski-dla-poczatkujacych

2. Znajdź tekst piosenki hiszpańskiej w Internecie

Samo słuchanie to jeszcze za mało. Wyszukaj teraz tekst hiszpańskiej piosenki w Internecie! Najlepiej od razu go wydrukować. Upewnij się, że zapis jest prawidłowy: najlepiej pobierz tekst z kilku źródeł i porównaj. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy dopiero zaczynasz naukę języka: możesz nie zauważyć niektórych błędów, a szkoda byłoby nauczyć się źle.


3. Posłuchaj piosenki jeszcze raz, tym razem patrząc na tekst.

Zobacz, o ile więcej teraz rozumiesz! Zwykle osoby uczące się języka obcego (zwłaszcza w początkowym stadium nauki) rozumieją dużo więcej patrząc na tekst niż tylko ze słuchu. Jest to naturalne, natomiast warto pracować nad rozwijaniem umiejętności rozumienia tekstu słuchanego. W końcu za granicą nikt nie będzie nam raczej zapisywał wszystkiego co mówi w trakcie rozmowy! Aby użyć hiszpańskiej piosenki do nauki języka po ponownym jej odsłuchaniu weź ołówek lub długopis i podkreśl wszystkie te hiszpańskie słowa i zdania, których nie znasz. Będziesz je teraz tłumaczyć.

Oprócz nauki z piosenek cz się hiszpańskich słówek z kursem i aplikacją Hiszpański MultiSłówka!

hiszpanski-slowka-online


4. Poznawaj nowe słowa z hiszpańskich piosenek.

Teraz jest czas na właściwą naukę! Sprawdź wszystkie nieznane ci słówka zawarte w tekście piosenki w słowniku hiszpańsko-polskim i przetłumacz je. Najlepiej zapisz tłumaczenia na kartce z tekstem. W ten sposób cały czas będziesz mieć je przed oczami - równiez po kilku dniach czy tygodniach, a nawet miesiącach, kiedy ponownie będziesz słuchać piosenki. Bo im więcej razy ją odsłuchasz, tym, większa szansa, że zawarte w niej nowe hiszpańskie słowa i wyrażenia na dobre utkwią ci w pamięci.


5. Posłuchaj piosenki jeszcze raz.

Lub kilka razy! Górnego limitu nie przewidujemy ;) Najlepiej będzie, jeśli podczas tego ostatniego słuchania też będziesz mieć przed oczami kartkę z transkrypcją i tłumaczeniem. Możesz teraz zauważyć, na ile Twoje pierwsze wrażenie po odsłuchaniu piosenki były słuszne. 

Jeśli piosenka Ci się podoba, możesz nauczyć się jej na pamięć i śpiewać razem z nagraniem. Oczywiście po hiszpańsku!

hiszpanskie-piosenki


Nie wiesz, z jakich hiszpańskich piosenek się uczyć? Oto kilka inspiracji:


Carlos Santana, Corazón espinado

Juanes, La camisa negra

Jeanette, Por que te vas

Estrella Morente, Volver

Floricienta, Y así sera


Jeszcze więcej hiszpańskich piosenek razem z tekstem i tłumaczeniem znajdziesz
tutajPokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE