Wykorzystaj szansę. Do końca tygodnia kursy 50% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: CHANCE50
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Blog


JAK UCZYĆ SIĘ FRANCUSKIEGO Z PIOSENEK?

 


Uczysz się francuskiego i lubisz francuskie piosenki? Wykorzystaj to do nauki. Słuchanie piosenek może być bardzo skuteczną metodą nauki języka francuskiego. A do tego jaką przyjemną! W jaki sposób i jakich słuchać piosenek, aby mieć z tego korzyści językowe?


1. Znajdź francuską piosenkę, którą lubisz np. na YouTube lub w innym serwisie i posłuchaj jej, najlepiej kilka razy. Na początku nie patrz na transkrypcję tekstu. Sprawdź jak dużo rozumiesz. Nie przejmuj się, jeśli niewiele - to dopiero pierwszy etap!


2. Wyszukaj teraz oryginalny tekst piosenki w Internecie. Na początku nie korzystaj z polskiego tłumaczenia - patrz tylko na francuski tekst.

3. Posłuchaj jeszcze raz, tym razem patrząc na tekst piosenki po francusku. Weź ołówek i podkreśl słowa i wyrażenia, których nie rozumiesz.


4. Przetłumacz słowa, które podkreśliłeś i zapisz tłumaczenia na kartce z tekstem.


5. Posłuchaj piosenki ostatni raz, korzystając z francuskiego tekstu i tłumaczenia. Teraz możesz sprawdzić, na ile dobrze zrozumiałeś piosenkę za pierwszym razem. Efekty bywają zaskakujące!

 

Jakie francuskie piosenki wybierać do nauki? Kilka przykładów poniżej:


Więcej francuskich piosenek do nauki znajdziesz
 tutaj

Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE