Pierwszy powiew językowej wiosny! Kursy 55% taniej!
Do końca promocji:
Twój kod rabatowy: MARCH55
Aby zapewnić najwyższą jakość kursów i usług, wykorzystujemy pliki cookies. Sprawdź cel, warunki przechowywania i dostęp do tych informacji w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zaloguj się z Facebook
lub
Nie pamiętam hasła Nie masz konta? Zarejestruj się!

Piosenki po angielsku. Jak uczyć się angielskiego z piosenek?

PIOSENKI PO ANGIELSKU. JAK UCZYĆ SIĘ ANGIELSKIEGO Z PIOSENEK? piosenki-do-nauki-angielskiego


Słuchanie piosenek po angielsku to doskonały sposób na naukę języka, która będzie jednocześnie i pożyteczna, i przyjemna. Uczysz się angielskiego i lubisz muzykę? Po prostu połącz jedno z drugim.

W internecie znajdziesz mnóstwo gotowych piosenek do nauki angielskiego na róznych poziomach zaawansowania.  Możesz też samodzielnie dobierać piosenki, kierując się swoim gustem muzycznym. Jedynym kryterium niech będzie to, aby piosenka, z której będziesz korzystać do nauki, była śpiewana w języku angielskim. Jeśli więc np. słuchając rano w drodze do pracy radia usłyszysz anglojęzyczną piosenkę, która wpadnie ci w ucho, zapisz jej tytuł i wykonawcę, a po powrocie do domu (albo nawet od razu, jeśli korzystasz z internetu mobilnego i masz jeszcze wolną chwilę) znajdź jej tekst i zrób sobie przyjemną lekcję angielskiego. Przy okazji dowiesz się, o czym dokładnie jest angielska piosenka, która tak ci się podoba!


Musisz jeszcze popracować nad angielskim? Zacznij kompleksową naukę angielskiego online!

angielski-online


Słuchanie piosenek po angielsku może być naprawdę skuteczną metodą nauki. A przy tym jaką przyjemną! Jak się za to zabrać, aby słuchając muzyki nie tylko się relaksować, ale i uczyć? Wykonaj kilka kroków, aby zoptymalizować swoją naukę angielskiego z piosenek.

Nauka angielskiego z piosenek krok po kroku

:

1. Po wyszukaniu piosenki do nauki angielskiego w dowolnym serwisie internetowym, np. na YouTube, usiądź, zamknij oczy i uważnie posłuchaj, skupiając się na tekście piosenki. Możesz to zrobić kilka razy. Na początek nie patrz na transkrypcję angielskiego tekstu i nie korzystaj ze słownika. Zastanów się, jak dużo rozumiesz tylko ze słuchu. Na razie wychwytujesz tylko pojedyncze angielskie słowa? A może domyślasz się już ogólnego sensu piosenki?


2. Wyszukaj teraz tekst piosenki do nauyki angielskiego w Internecie. Oczywiście ten oryginalny, angielski. Możesz od razu go wydrukować. Upewnij się, że zapis jest prawidłowy: najlepiej pobierz tekst z kilku źródeł i porównaj. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy dopiero zaczynasz naukę języka angielskiego: możesz nie zauważyć niektórych błędów, a szkoda byłoby nauczyć się źle.

3. Posłuchaj piosenki jeszcze raz, tym razem patrząc na tekst angielski. Zobacz, o ile więcej teraz zrozumiesz! Podkreśl te angielskie słowa i zdania, których nie znasz, żeby potem sprawdzić je w słowniku.


4. Sprawdź teraz wszystkie nieznane ci słówka w słowniku angielsko-polskim i przetłumacz je. Jeśli tak Ci wygodnie, zapisz tłumaczenia na kartce z tekstem.


5. Posłuchaj piosenki po angielsku jeszcze raz  patrząc na tekst z tłumaczeniem. Możesz teraz zauważyć, na ile twoje pierwsze wrażenie po odsłuchaniu piosenki były słuszne.

Jeśli piosenka ci się podoba, możesz nauczyć się jej na pamięć i śpiewać razem z nagraniem. Oczywiście po angielsku!

Chcesz poznawać angielskie słówka nie wychodząc z domu? Ucz się słówek online!

angielskie-slowka


Najlepsze piosenki do nauki angielskiego


Nie wiesz, z jakich piosenek uczyć się angielskiego? Oto kilka inspiracji:


Jeszcze więcej piosenek do nauki angielskiego razem z tekstem i tłumaczeniem znajdziesz tutaj

Pamiętaj! Najlepiej będzie ci się uczyło z takich piosenek, jakie nabardziej lubisz, więc wyszukuj te ulubione i ucz się!

Pokaż stopkę
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE